Дмитро Кулеба закликав місію Міжнародного кримінального суду приїхати до Бучі для збору доказів

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав місію Міжнародного кримінального суду приїхати до Бучі для збору доказів

Про це він заявив у неділю, 3 квітня, в ефірі британського радіо Times UK radio.

МЗС України вже направило відповідний запит до Міжнародного кримінального суду.

Докази будуть використані в міжнародних та іноземних судах для притягнення до відповідальності тих, хто вчинив ці звірства.

«Неможливо було уявити таке в ХХІ столітті, але це відбувається на наших очах. Росія гірша за ІДІЛ. Якщо раніше я казав, що докладу максимум зусиль для притягнення винних до відповідальності, то тепер я переконаний, що це справа мого життя, якою я буду займатися до останнього подиху, допоки вони всі не понесуть відповідальність», – сказав Дмитро Кулеба

Нагадаємо, місто Буча неподалік від Києва було звільнено від російських окупантів. У місті виявили братську могилу, де поховали майже 300 людей, по вулицях лежать десятки тіл мешканців, деякі із них із зав’язаними руками.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року  президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився.

Російські окупанти вчиняють сотні воєнних злочинів та злочинів проти людяності на території України. Це убивство цивільного населення, обстріли житлових кварталів та об’єктів невійськової інфраструктури, віроломство, мародерство, які є порушеннями Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: