До України прибули 42 слідчих Міжнародного кримінального суду для розслідування злочинів росії

В Україну приїхала група працівників Міжнародного кримінального суду для рослідування злочинів росії.  42 слідчих, судових експертів та допоміжного персоналу — це найбільша представників суду з моменту заснування Офісу прокурора МКС.

Про це йдеться у заяві прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі Каріма Хана.

«Я можу підтвердити, що сьогодні мій Офіс направив до України групу з 42 слідчих, судово-медичних експертів та допоміжного персоналу для просування наших розслідувань злочинів, які підпадають під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду та надання підтримки національним владам України. Це наймасштабніше разове розгортання мого Офісу на місцях з моменту його створення», — йдеться у заяві прокурора МКС, поширеній у вівторок.

Представники суду будуть збирати докази воєнних злочинів та злочинів проти людяності, зокрема опитувати свідків. Слідчі мають тісно співпрацювати з українською владою.

За словами Хана, 21 держава погодилась підтримати роботу Офісу в Україні та залучити до роботи своїх національних експертів, а 20 країн погодилися профінансувати роботу слідчих.

Нагадаємо, Карім Хан прибув до Києва ще в березні. Він відвідав Бучу на Київщині після деокупації на початку квітня. Прокурор просив усіх, хто має документальні свідоцтва військових злочинів, передавати ці матеріали на електронну пошту: [email protected].

Писати можна будь-якою мовою — там зроблять переклад. Надсилайте фото, відео, документи, свідчення очевидців. Зокрема, треба повідомляти про вбивства російськими окупантами мирних жителів, ракетно-бомбові й артилерійські удари по лікарнях, школах, житлових будинках та інших цивільних об’єктах.

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter