Встановлені особи 45 росіян, які вчиняли воєнні злочини в Україні – Венедиктова

Прокуратура встановила особи 45 громадян росії, які скоювали воєнні злочини на території України з початку війни. 

Про це повідомила генеральна прокурорка України Ірина Ведениктова в ефірі єдиного телемарафону.

«На сьогодні у нас встановлено 45 таких осіб щодо воєнних злочинів, це стаття 438 УКУ. Три особи вже в суді: людина, яка звинувачується нами у вбивстві цивільного, і ще дві особи передано до суду, які фізично перебувають в Україні. Це люди, які обстрілювали цивільну інфраструктуру на Харківщині», – сказала вона.

Загалом прокуратура розслідує 11 тисяч 600 злочинів, які сталися під час війни Росії проти України.

До деяких регіонів прокуратура не має доступу, тому неможливо передбачити, скільки триватимуть розслідування, повідомляє генпрокурор.

Венедиктова додала, що в Україну вже прибули 42 слідчі Міжнародного кримінального суду, які займатимуться військовими злочинами окупантів.

У середу, 18 травня, в Україні пройде перше засідання в рамках процесу над російським військовим Вадимом Шишмаріним, підозрюваним у вбивстві мирного жителя на Сумщині. Це перший окупант, якого судитимуть за військовий злочин, скоєний після початку повномасштабного вторгнення Росії до України.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter