Генерал-полковнику рф Лапіну, який керував наступом на три області, повідомлено про підозру

Командувачу центрального військового округу збройних сил РФ генерал-полковнику Олександру Лапіну повідомлено про  підозру у посяганні на територіальну цілісність України і веденні агресивної війни.

Про це інформують Нацполіція і генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова.

За даними слідства, Лапін керував зведеними загонами військовослужбовців національної гвардії РФ під час окупації територій Чернігівської, Сумської та Харківської областях.

У деокупованих населених пунктах зафіксовані численні факти вбивства мирних жителів — зокрема дітей, а також зґвалтування і мародерство.

Встановлено, що загарбники обстрілювали населені пункти із систем залпового вогню «Ураган», «Смерч», «Град». Внаслідок обстрілів загинули мирні жителі, в тому числі діти.

Водночас генерал-полковник Лапін, перебуваючи в Чернігівській області, вручив нагороди військовослужбовцям РФ за «досягнення у проведенні спеціальної операції». Є дані, що серед нагороджених був і його рідний син, який керував невдалим наступом на Суми і Чернігів.

Лапіну повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 110 (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ч. 2 ст. 437 (Планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни) Кримінального кодексу України.

Всі доказові матеріали щодо причетності російського командувача до воєнних злочинів будуть передані до Міжнародного кримінального суду в Гаазі.