Кримчанина, який облив синьо-жовтою фарбою Євпаторійську “адміністрацію”, тепер звинувачують ще й в тероризмі

У “справу” проти 28-річного мешканця Євпаторії Богдана Зізі, який облив жовтою та блакитною фарбами будівлю Євпаторійської “адміністрації” на знак протесту проти війни в Україні, додали статті про тероризм. 

Про це інформує Кримська правозахисна група.

Наразі щодо Богдана Зізі відкрито три статті:

  • ст. 167 ч .2 КК РФ (“навмисне знищення чи пошкодження чужого майна, якщо ці діяння спричинили заподіяння значної шкоди, скоєні з хуліганських намірів шляхом підпалу, вибуху чи в інший загальнонебезпечний спосіб, чи призвели з необережності до смерті людини чи інших тяжких наслідків”);
  • ст. 214 (“вандалізм”). Карається штрафом у розмірі до сорока тисяч рублів або примусовими роботами;
  • ст. 205 (“терористичний акт”). Карається позбавленням волі терміном від десяти до п’ятнадцяти років.

Правозахисники відзначають: після затримання Зізі ставили у провину лише ст. 30 ч. 3 КК РФ (“замах на злочин”) і ст. 167 ч. 2 (“навмисне знищення чи пошкодження чужого майна”). Утім РосФінМоніторинг долучив Зізу до оновленого “переліку терористів і екстремістів”.

Нагадаємо, що художника затримали 16 травня, до 18 травня про його місцеперебування не було нічого відомо.  18 травня незаконна “суддя” формування, що називає себе “Євпаторійським міським судом”, Тетяна Ротко заарештувала Богдана Зізу на два місяці за ч. 1 ст. 20.3.3 Кримінального кодексу РФ (“дискредитація російських збройних сил”).

У день затримання російські силовики через кримські ЗМІ та телеграм-канали поширили відео, на якому Зіза визнає, що провів акцію в Євпаторії, бо виступав проти війни в Україні, попросив вибачення і сказав, що готовий понести покарання: “спокутувати свою провину непосильною працею”. Його друзі припускали, що художника могли побити.