Повідомлено про підозри ще трьом кримським “самооборонівцям”, які сприяли рф в окупації півострова

Повідомлено про підозру командиру полку НЗФ «Самооборона Криму» та двом іншим «самооборонівцям». Вони брали активну участь та сприяли Збройним силам рф в окупації півострова у 2014 році. Зокрема проводили незаконні перевірки громадян та обшуки.

Про це повідомляє Прокуратура АРК та Севастополя.

“Досудовим розслідуванням встановлено, що троє громадян України наприкінці лютого 2014 року добровільно вступили до незаконного збройного формування «Самооборона Криму».
Один з підозрюваних обіймав посаду командира полку НЗФ, здійснював підбір бійців та координував роботу підрозділів. Під його керівництвом, «самооборонівці», разом з іншими підрозділами, сприяли Збройним Силам РФ у захопленні об’єктів стратегічної інфраструктури, у тому числі об’єктів міжнародного аеропорту «Сімферополь» та адміністративних будівель м. Сімферополя, здійснювали патрулювання вулиць, проводили незаконні перевірки документів й особисті обшуки громадян України”, – йдеться в повідомленні відомства.

Решта підозрюваних, з використанням вогнепальної зброї, несли «службу» на незаконно створених блок-постах в напрямку м. Ялти, здійснюючи перевірку документів кримчан, обшук їх транспортних засобів.

Дії вказаних осіб кваліфіковано за чч. 2, 4 ст. 260 (участь у діяльності не передбаченого законом збройного формування), ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 2 ст. 110 КК України (посягання на територіальну цілісність та недоторканість України).

Нагадаємо:

  • У 2020 році прокуратура АРК і Севастополя спільно з Нацполіціей АРК повідомили про підозру 40 учасникам незаконного збройного формування «Самооборона Криму», які в 2014 році привели до окупації півострова Крим. Всього ідентифікували понад 1300 учасників «самооборони Криму».