У рф фігуранта “справи кримських мусульман” Азамата Еюпова засудили до 17 років колонії

Південний військовий окружний суд Ростову-на-Дону засудив фігуранта “справи кримських мусульман” Азамата Еюпова до 17 років колонії суворого режиму. За час утримання у СІЗО він переніс 4 інсульти.

Про це повідомляє рух «Кримська солідарність».

«Голова Кирило Кравцов у складі суддів Олексія Магомадова та Володимира Цибульника визнав Азамата Еюпова винним за звинуваченням в організації діяльності в терористичній організації та засудив його до 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. 3 роки свого терміну підсудний має провести в суворіших умовах в’язниці, а потім його етапують до колонії для відбуття решти терміну покарання», – сказано в повідомленні.

Азамату Еюпову 59 років, ще до арешту в Криму він перебував на обліку у лікаря з атеросклеротичною хворобою серця. В умовах відсутності медичної допомоги та якісних медикаментів у СІЗО його стан різко погіршився. Співкамерник Руслан Сулейманов тягав його на спині ізолятором, бо той не міг пересуватися самостійно. Довгий час Еюпову відмовляли в наданні медичноїдопомоги та навість обстеженні. Втім 8 липня захиснику Емілю Куртбедінову вдалося направити Еюпова на обстеження до приватної лікарні коштом родичів обвинуваченого. Лікарі повідомили, що підсудний переніс в ізоляторі 4 ішемічні інсульти, перебуває нині критичного стану і потребує термінової госпіталізації.

Нагадаємо, 17 лютого на території тимчасово окупованого Криму відбулися масові обшуки у Білогірську, Бахчисараї, Сімферополі, Севастополі та Совєтському районі Криму.  Азамат Еюпов та ще 5 кримських татар  були доставлені в управління ФСБ. Всім інкримінували статтю 205.5 КК Росії та звинуватили у причетності до діяльності релігійної організації «Хізб ут-Тахрір», забороненої в росії, яка діє без обмеження на рівні національних законодавств в Україні та багатьох країнах світу.