Україна подала меморандум до Міжнародного суду ООН через порушення рф Конвенції про геноцид

1 липня 2022 року Україна звернулась із Меморандумом до Міжнародного Суду ООН у справі проти росії щодо Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього. Україна вимагає від рф визнання відповідальності та повного відшкодування завданих збитків.

Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України.

“На підставі неправдивих звинувачень щодо вчинення Україною геноциду проти власних громадян, Росія грубо порушила суверенітет України, визнала незалежність так званих “ДНР” та “ЛНР” та розпочала 24 лютого 2022 року широкомасштабне вторгнення по всій території України. У поданому сьогодні Меморандумі, Україна офіційно вимагає відповідальності та повного відшкодування шкоди, завданої грубими порушеннями міжнародного права з боку Росії”, – йдеться у заяві МЗС України.

У відомстві розповіли, що Конвенція про запобігання злочину геноциду та покарання за нього є одним із найважливіших міжнародних договорів, створених у відповідь на жахи Другої світової війни та Голокосту. Однак Росія спотворила цей договір, щоб виправдати вчинення звірств проти України.

“Меморандум України показує як з 2014 року Росія поширювала брехливий наратив, звинувачуючи Україну та її посадових осіб у вчиненні геноциду. Росія використала ці звинувачення як привід для початку нової фази агресії проти України: розпочавши повномасштабне вторгнення, здійснюючи звірства проти тисяч невинних українців, змушуючи мільйони українців покидати свої домівки та завдаючи десятки мільярдів доларів збитків, знищуючи міста та села.

Президент Росії прямо заявив, що метою цих дій було припинення так званого “геноциду”. Ця брехлива заява є свідченням зловживання та порушення Росією своїх фундаментальних обов’язків за Конвенцією про запобігання злочину геноциду та покарання за нього”, – наголошується в заяві.

У МЗС наголосили, що Росія вкотре продемонструвала світу повну зневагу до верховенства права, жорстоку байдужість до людських страждань та повну зневагу до міжнародного правопорядку.

Міжнародний суд ООН за позовом України проти Росії у спорі щодо Конвенції про запобігання злочину геноциду наказав РФ негайно припинити війну на території України. До винесення остаточного рішення Міжнародного суду ООН Росія має «припинити військові дії, які розпочалися 24 лютого 2022 року на території України». Також РФ має забезпечити, що будь-які військові чи регулярні збройні підрозділи, а також інші організації чи особи, які контролюються РФ, не вживатимуть кроків щодо продовження військової операції.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року  президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні  провалився.

Російські окупанти вчиняють сотні воєнних злочинів та злочинів проти людяності на території України. Це убивство цивільного населення, обстріли житлових кварталів та об’єктів невійськової інфраструктури, віроломство, мародерство, які є порушеннями Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту Міжнародного кримінального суду.