СБУ викрила мережу агентів рф, які коригували удари по Донеччині

Правоохоронці знешкодили ще одну російську агентурну мережу та затримала низку російських агентів, які коригували вогонь окупантів у Бахмуті, Краматорську та Слов’янську. 

Про це повідомила Служба безпеки України.

Підозрювані розвідували місця розташування та маршрути переміщення Сил оборони України на території Донеччини. Насамперед їх цікавила інформація щодо бойових позицій підрозділів ЗСУ та передислокації української військової техніки в районах Слов’янська, Бахмута і Краматорська.

Для збору розвідданих вони здійснювали приховане візуальне спостереження за об’єктами з використанням засобів фото-, відеофіксації. Зібрані відомості передавали представникам спецслужб РФ через заздалегідь відпрацьовані анонімні телеграм-канали, додаючи геолокації. Цю інформацію військові РФ використовували для масованих ракетно-артилерійських ударів і підготовки диверсій поблизу лінії фронту.

СБУ встановила, що до складу агентурної мережі входили п’ятеро місцевих жителів, яких завербували російські спецслужби для проведення розвідувально-підривної діяльності на Сході України. Їхня активність у соцмережах привернула увагу окупантів.

Для маскування підозрювані діяли автономно і підтримували комунікацію через “зв’язкових” – двох  “деенерівців”, які входять до складу окупаційних угруповань РФ на східному напрямку.

Під час обшуків правоохоронці виявили в підозрюваних комп’ютерну техніку та мобільні телефони з доказами злочинних дій. Затриманим повідомили про підозру та обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Наразі слідчі Служби безпеки завершили розслідування щодо чотирьох підозрюваних і передали обвинувальні акти до суду.