“Справа про газопровід”: ФСБ у “суді” заперечує тортури заступника голови Меджлісу Джелялова та братів Ахтемових

У “Верховному суді Криму” відбулось чергове засідання у сфабрикованій справі про «диверсію на газопроводі» у селі Перевальне, в якій ФСБ обвинувачує першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова та двоюрідних братів Азіза та Асана Ахтемових. Допитані співробітники ФСБ стверджують, що не чинили моральний та фізичний тиск на підсудних. 

Про це повідомляє рух Кримська солідарність.

За словами громадської захисниці Левізи Джелялової, допитані у “суді” співробітники ФСБ  Валерій Шерстюков та Сергій Бушуєв, як і попередні співробітники ФСБ, заявили, що жодного фізичного та морального впливу на підсудних не було, всі слідчі дії з ними проводилися добровільно. Як висловився один із них, підсудні «активно та жваво відповідали на питання правоохоронців».

Ув’язнені у відповідь виступили із запереченням, вказуючи, що до них застосовували моральні та фізичні тортури, а свідчення вони давали, побоюючись за своє життя.

Крім того, Наріман Джелялов заявив клопотання про відведення колегії суддів через те, що вони, на його думку, порушили порядок допиту свідків. Підсудний навів приклад, коли під час допиту понятого Єжикова, один із суддів поставив йому навідне запитання.

Детальніше про справу Нарімана Джелялова читайте у матеріалі ЦЖР Санкції для переслідувачів Нарімана Джелялова.

Нагадаємо:

  • 3 вересня в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок і затримали Асана Ахтемова. 4 вересня співробітники ФСБ вранці провели в селі Первомайське Сімферопольського району обшук в будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, після якого його затримали і відвезли в невідомому напрямку. До цього вночі окупанти обшукали будинок і затримали жителя цього села Азіза Ахтемова нібито через причетність до вибуху газопроводу в селі Перевальному 23 серпня.
  • 6 вересня 2021 року «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Нарімана Джелялова. Також «Київський райсуд» обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до  для двоюрідних братів Азіза і Асана Ахтемових, підозрюваних в скоєнні «диверсії» (ч. 1 ст. 281 КК РФ).
  • 23 вересня слідство ФСБ пред’явило Джелялову нове обвинувачення. Тепер він обвинувачується в скоєнні диверсії в складі організованої групи з п. «А» ч. 2 ст. 281 КК РФ (покарання – від 12 до 20 років позбавлення волі). І по ч. 4 ст. 222.1 КК РФ – незаконне придбання, передача, зберігання, перевезення, пересилання чи носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв в складі організованої групи (покарання – від 10 до 15 років позбавлення волі). У листопаді 2021 року Джелялова також обвинуватили в контрабанді вибухового пристрою за ч.3 ст.226.1 КК РФ (незаконний перетин через митний кордон Митного союзу в рамках ЄврАзЕС вибухового пристрою, вчиненого організованою групою).