У Криму розпочався “судовий процес” у справі громадянської журналістки Ірини Данилович

Ірина Данилович Фото: Кримський процес

У “Феодосійському міському суді” розпочався “судовий процес” у справі громадянської журналістки Ірини Данилович, яку звинувачують у нібито “незаконному зберіганні вибухівки”. Підготовче засідання відбулося у закритому режимі.

Про це повідомляє «Кримський процес».

Під час засідання було розглянуто питання про запобіжний захід для журналістки на час “судового слідства”. Державний обвинувач виступав за збереження чинного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

“Суддя” Наталія Кулінська задовольнила клопотання прокуратури щодо необхідності утримувати Ірину Данилович під вартою до 2 лютого 2023 року.

Також суд відмовив у задоволенні клопотань захисту про виключення низки доказів, як неприпустимих та повернення справі прокурору для усунення виявлених захистом порушень.

Наступне засідання заплановане на 29 серпня.

Нагадаємо:

  • 29 квітня в окупованому Криму російські силовики затримали у Феодосії громадянську журналістку, медика Ірину Данилович, яка висвітлює проблеми системи охорони здоров’я. Її обвинувачують у нібито «зв’язках з іноземною державою».
  • Лише на тринадцяту добу після викрадення в СІЗО Сімферополя адвокату підтвердили, що Ірина Данілович перебуває в них. Її підозрюють у незаконних діях з вибуховими речовинами за ч.1. ст 222.1 Кримінального кодексу рф. Санкція інкримінованої статті передбачає від шести до восьми років та до 100 тисяч рублів штрафу.
  • Ірина Данилович розповіла про побиття та тиск з боку ФСБ: «Я вважаю, що це затримання було схоже на викрадення, а не затримання. Мені не було надано жодних документів, що дозволяють це. Після того, як мене привезли до будівлі ФСБ Сімферополя, я повністю пройшла особистий огляд, записаний на камеру співробітниками ФСБ. При цьому у мене не було виявлено жодних вибухових речовин і в моєму чохлі лежали вічка, і це все було зафіксовано на камеру. Співробітники ФСБ віддали мені сумку з моїми речами, але за три дні вони її знову забрали. Висунули мені ці звинувачення тільки в ніч з 6 на 7 число, до цього жодних вибухових речовин у мене не було. Вибухові речовини виникли тільки після того, як вони забрали у мене сумку, я досі їх навіть не бачила, мені ніхто не показав, нічого не показав. Усі ці 8 днів я перебувала у підвалі ФСБ під незмінним психологічним тиском. Тому я вважаю, що це звинувачення вигадане та сфальсифіковане», — заявляла активістка.