В Криму громадянську журналістку Данилович звинувачують у виготовленні вибухового пристрою з медичними голками

У “Феодосійському міськсуді” тимчасово окупованого Криму почали розглядати “справу” медсестри та громадської журналыстки Ірини Данилович. Її обвинувачують у зберіганні вибухового пристрою.

Про це повідомляють Ґрати.

Сьогодні “прокурор” зачитав короткий текст обвинувачення.

За версією “слідства”, у квітні Данилович нібито “шукала саморобний вибуховий пристрій, який складався з вибухівки — приблизно 230 грам — електродетонатора військового зразка та елементів, що вражають, у вигляді голок від шприців. Все це, за версією слідства, зберігалося в її футлярі від окулярів, що вона постійно носила з собою”. Пристрій, стверджує обвинувачення, вилучили 29 квітня в управлінні ФСБ у Феодосії під час огляду речей Данилович.

Сама Данилович сьогодні в суді заявила лише, що вину не визнає і готова свідчити наприкінці процесу.

Нагадаємо:

  • 29 квітня в окупованому Криму російські силовики затримали у Феодосії громадянську журналістку, медика Ірину Данилович, яка висвітлює проблеми системи охорони здоров’я. Її обвинувачують у нібито «зв’язках з іноземною державою».
  • Лише на тринадцяту добу після викрадення в СІЗО Сімферополя адвокату підтвердили, що Ірина Данілович перебуває в них. Її підозрюють у незаконних діях з вибуховими речовинами за ч.1. ст 222.1 Кримінального кодексу рф. Санкція інкримінованої статті передбачає від шести до восьми років та до 100 тисяч рублів штрафу.
  • Ірина Данилович розповіла про побиття та тиск з боку ФСБ: «Я вважаю, що це затримання було схоже на викрадення, а не затримання. Мені не було надано жодних документів, що дозволяють це. Після того, як мене привезли до будівлі ФСБ Сімферополя, я повністю пройшла особистий огляд, записаний на камеру співробітниками ФСБ. При цьому у мене не було виявлено жодних вибухових речовин і в моєму чохлі лежали вічка, і це все було зафіксовано на камеру. Співробітники ФСБ віддали мені сумку з моїми речами, але за три дні вони її знову забрали. Висунули мені ці звинувачення тільки в ніч з 6 на 7 число, до цього жодних вибухових речовин у мене не було. Вибухові речовини виникли тільки після того, як вони забрали у мене сумку, я досі їх навіть не бачила, мені ніхто не показав, нічого не показав. Усі ці 8 днів я перебувала у підвалі ФСБ під незмінним психологічним тиском. Тому я вважаю, що це звинувачення вигадане та сфальсифіковане», — заявляла активістка.