Затримано двох ймовірних коригувальників, які здавали позиції HIMARS окупантам – СБУ

В Україні затримані двоє корегувальників, які передавали розвіддані про розташування реактивних артилерійських систем “HIMARS”.

Про це повідомляє СБУ.

Затриманим повідомили про підозру у колабораційний діяльності, суд обрав затриманим запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

За даними слідства, чоловіки розвідували та передавали окупантам точні координати місць дислокації особового складу і техніки ЗСУ, у тому числі бойових позицій реактивних артилерійських систем HIMARS.

У СБУ повідомляють, що вони також збирали інформацію про геолокацію та функціонування місцевих об’єктів критичної інфраструктури. Зокрема, за даними слідства, за їхньою «наводкою» російські війська здійснили обстріл по водозабірній системі у місті Селидове.

«Одержану розвідінформацію зловмисники передавали через одного з посадовців так званої «народної міліції днр», надаючи йому фото з позначками об’єктів на електронних картах», – повідомляють у відомстві.

Раніше міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що ЗСУ не втратили жодної ракетної установки HIMARS. Скільки всього установок HIMARS зараз має Україна, але станом на 23 липня їх було 12.