Окупанти в Криму утримують журналіста Єсипенка в керченській колонії

Владислав Єсипенко Фото: crimean-solidarity.org

Журналіста та фрилансера “Крим.Реалії” Владислава Єсипенка, незаконно засудженого в окупованому Криму до 5 років позбавлення волі, доставили до колонії в Керчі.

Про це повідомили у Кримській правозахисній групі.

У “виправній колонії №2 управління ФСВП у Республіці Крим та м. Севастополі” раніше вже утримували іншого політв’язня Володимира Балуха.

За словами дружини Єсипенка Катерини, той вже пройшов “карантинні заходи”.

В серпні «Верховний суд Криму» розглянув апеляційну скаргу на вирок стосовно журналіста Владислава Єсипенка: термін позбавлення волі зменшили на рік. Темепр він має провести у тюрмі 5 років.

Нагадаємо:

  • 10 березня 2021 року в Криму співробітники ФСБ затримали двох учасників акції до дня народження Тараса Шевченка, що відбулася в Сімферополі 9 березня, – Єлизавету Павленко і Владислава Єсипенко, які покладали квіти до пам’ятника Шевченку. 12 березня про їх затримання повідомило видання Крим.Реалії.
  • 16 березня ФСБ повідомила про затримання Владислава Єсипенка, заявивши, що він нібито працює на Службу зовнішньої розвідки України і що в його машині знайшли вибуховий пристрій. «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Єсипенка до 11 травня 2021 року, він підозрюється за ч.1. ст.223.1 Кримінального кодексу РФ (незаконні виготовлення, переробка або ремонт вогнепальної зброї, його основних частин (за винятком вогнепальної зброї обмеженого ураження), а так само незаконне виготовлення боєприпасів).
  • 6 квітня 2021 року «Верховний суд Криму» відхилив апеляційну скаргу на арешт Владислава Єсипенка. На засіданні журналіст розповів подробиці того, як його після затримання 10 березня катували російські силовики, щоб вибити зізнання про нібито роботу на українську розвідку.
  • На початку травня 2021 року стало відомо, що в Криму Владиславу Єсипенко інкримінують ще одне обвинувачення – за ст. 222 КК РФ (Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів).