Організаторам псевдореферендумів на Херсонщині повідомили підозри у колабораціонізмі

Слідчі Управління СБУ в Херсонській області повідомили про підозри у колабораціонізмі в шістьом організаторам псевдореферендумів на території тимчасово окупованої Херсонщини.

Підозри опубліковані на сайті Офісу Генпрокурора.

За матеріалами слідства, підозрювані почали органзовувати псевдореферендуми, призначені на 23-27 вересня ще в липні. Безпосередньо, відповідальний за їх проведення очільник окупованої російськими військами Херсонщини Володимир Сальдо. Він роздавав завдання та вказівки іншим.

Про підозри повідомлено чотирьом керівницям районних територіально виборчих комісій —мешканці Генічеська Ользі Кулик, жительці Скадовська Людмилі Козловій, уродженці Узбекистану з міста Каховка Олені Саяховій, а також Тамарі Мірошниченко, керуючей дільницями в Бориславському районі.

Крім цього, підозру отримав заступник керівника окупаційної ВЦА Херсонщини Кирил Стремоусов. На нього покладалось завдання висвітлювати інформацію про “референдуми” та закликати до їх проведення. Стремоусов систематично у ЗМІ публікував маніпулятивну інформацію, які позитивні зміни в окупованому Херсоні начебто настануть, якщо він приєднається до РФ. Ще одна посадовиця під підозрою — заступниця начальника департаменту внутрішньої політики окупаційної Херсонщини Марина Захарова.  Вона керувала територіальними виборчими комісіями та логістичними процесам.

Як повідомлялося, «референдум» про «приєднання» окупованих українських територій до Росії кремлівські технологи розтягнули майже на тиждень – сподіваючись, що членам «комісій» разом з автоматниками вдасться дійти кожного мешканця окупованого півдня. Про те, як окупанти створювали ілюзію волевиявлення у Херсоні, Новій Каховці, Генічеському, Мелітополі та Бердянську, читайте у матеріалі Центру журналістських розслідувань: «Окупендум. Якщо ви ще не за Росію – ми прийдемо до вас».

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter