У Києві судитимуть кримську “суддю”, яка незаконно видворила українця з півострова

Прокуратура АР Крим та м. Севастополя скерувала до суду обвинувальний акт стосовно «заступниці голови» окупаційного Алуштинського міського суду Республіки Крим за фактом порушення законів та звичаїв війни.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Слідством встановлено, що “суддя” брала участь у реалізації політики держави-окупанта, спрямованої на зміну демографічного складу населення півострова, та фактично забезпечила незаконну депортацію українців з Криму.

“Керуючись законодавством РФ, вона незаконно ухвалила рішення про видворення громадянина України з території півострова у зв’язку з нібито відсутністю у нього дозвільних документів та порушенням «правил перебування на території РФ». При цьому, громадяни України, які на момент початку збройного конфлікту на законних підставах перебували на території півострова Крим, знаходяться під захистом міжнародного гуманітарного права, а отже не могли бути примусово переміщені чи депортовані з місць свого проживання”, – повідомили в прокуратурі.

За вісім з половиною років окупації, прокуратура автономії зафіксувала численні факти умисних вбивств, викрадень, катувань, незаконних кримінальних переслідувань громадян України за релігійними, політичними, етнічними та іншими мотивами. Кінцева мета цієї політики полягає у витісненні з Криму громадян України, незгодних з окупаційним режимом та заселенні півострова громадянами РФ, що є серйозним порушенням норм міжнародного гуманітарного права.

Раніше вже було скеровано до суду обвинувальний акт стосовно цієї судді за фактом державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України).