В Ірані вперше засудили до страти двох жінок за пропаганду ЛГБТ

Іранський суд у північно-західному місті Урмія вперше засудив до страти двох ЛГБТ-активісток. Їх звинуватили у «поширенні розпусти на Землі».

Про це повідомляє BBC News.

31-річній Захре Седігхі Хамедані та 24-річній Ельхам Чубдар повідомили про вироку під час утримання  у жіночому відділенні центральної в’язниці міста Урмія.

Іранське законодавство розглядає одностатеві стосунки як кримінальний злочин, за який загрожує покарання від побиття до смертної кари.

Звіт, отриманий правозахисною організацією Hengaw, свідчить про те, що жінок також звинувачують у “пропаганді християнства та спілкування зі ЗМІ, які виступають проти Ісламської Республіки”. Правозахисні організації закликають міжнародну спільноту чинити тиск на іранський суд, щоб той скасував вирок.

Одну з активісток затримали в жовтні під час спроби в’їхати до Туреччини. Вона провела два місяці в одиночній камері слідчого ізолятора. Як зазначає правозахисна організація Amnesty International, дівчину заарештували за її виступи на захист ЛГБТ-спільноти. Звинувачення в “пропаганді християнства” стосувалося носіння намиста з хрестом і відвідування домашньої церкви в Ірані кілька років тому.

Пізніше судові органи Ірану підтвердили вироки, але заявили, що вони нібито пов’язані з торгівлею людьми, а не з активізмом.