Голову “Київського райсуду” Сімферополя Долгополова засуджено до 13 років позбавлення волі за державну зраду

Шевченківський районний суд Києва виніс вирок голові так званого “Київського районного суду” Сімферополя в тимчасово окупованому Криму. За державну зраду Андрія Долгополова засуджено до 13 років позбавлення волі. 

Вирок було винесено 24 жовтня, повідомляє Бюро судової інформації.

За матеріалами справи, Андрій Долгополов після початку окупації Криму Росією перейшов на бік ворога та продовжив працювати у незаконно створеному на базі українського суду окупаційному “судовому органі”. 19 грудня 2014 року указом президента РФ його було призначено головою незаконного “Київського районного суду”  Сімферополя.

Суддя Андрій Долгополов відомий тим, що протягом 8 років окупації Криму розглядав найрезонансніші сфальшовані ФСБ “справи”. Кримська правозахисна група зафіксувала 30 рішень, ухвалених «суддею» Долгополовым у рамках політично умотивованого переслідування з початку окупації Криму, зокрема 29 рішень про утримання під вартою. Долгополов позбавляв волі Олександра Костенка, українських моряків, фігурантів справ «26 лютого» і «Веджіє Кашка», «українських диверсантів», а також фігурантів «справи кримських мусульман». Окрім цього, Долгополов – один з суддів, котрі виписували постанови про вчинення обшуків у рамцях політично умотивованих переслідувань.

У листопаді 2018 року саме долгополов арештовував українських моряків катерів «Бердянськ», «Нікополь» та буксиру «Яни Капу», які були захоплені російськими військовими в результаті відверто агресивних дій. У квітні 2020 року Долгополов застосував запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для членів нібито «української розвідувально-диверсійної групи». У серпні 2021 року Долгополов запроторив під домашній арешт ялтинську активістку Людвіку Пападопулу. У вересні “суддя” винним в адміністративному правопорушенні кримськотатарського блогера Ролана Османова, який на своїй фейсбук-сторінці розмістив публікацію, що засуджує вбивство російськими військовими мирних мешканців та дітей в Україні.

Шевченківський районний суд Києва визнав вину Андрія Долгополова повністю доведеною і призначив 13 років позбавлення волі з конфіскацією всього особистого майна.