“Суд” в окупованому Криму вперше засудив чоловіка до позбавлення волі на 2,5 роки за “дискредитацією збройних сил РФ”

“Суд” у тимчасово окупованому Криму засудив мешканця Алупки Олександра Тарапона до 2,5 років колонії суворого за “дискредитацію збройних сил РФ”. Це перший випадок, коли за подібними звинуваченнями людину позбавили волі, раніше за статтею “про дискредитацію” суди лише накладали штрафи.
Про це повідомили у представництві Президента України в АРК.
“Окупаційний суд Алушти виніс незаконний вирок громадянинові України Олександру Тарапону за нібито “публічне поширення завідомо неправдивої інформації про використання збройних сил РФ” (207.3 КК РФ) — 2,5 року позбавлення волі в колонії суворого режиму”, — йдеться у повідомленні.

Окупаційний суддя присудив Тарапону на пів року більший термін, ніж вимагав “прокурор”. Під час оголошення незаконного вироку він сказав, що “до такого результату призвела позиція” обвинуваченого у цій у справі.

Упродовж усієї окупації Криму Олександр Тарапон активно протидіяв російській пропаганді. Після початку повномасштабного вторгнення чоловік розклеював листівки в селі, де жив родич його дружини — російський військовий. На листівках був підпис “Тут живе Vоєнний злочинець, вбивця дітей”. Його затримали в ніч на 31 березня 2022 року.

Дружина Олександра Адель після початку повномасштабного вторгнення надавала безкоштовну психологічну підтримку українцям, які перебували в зоні бойових дій.

Зазначається, що це — перший відомий випадок притягнення саме до кримінальної відповідальності за нібито “дискредитацію ЗС РФ” в окупованому Криму. До цього окупаційні суди присуджували штрафи за статтею 20.3.3 КпАП РФ — відомо про 142 незаконні адміністративні стягнення в окупованому Криму.