Суд заарештував ексголову ДФС Насірова з рекордною заставою у 523 млн грн

Роман Насіров Фото: Сергій Харченко

Вищий антикорупційний суд узяв під варту колишнього голову Державної фіскальної служби Романа Насірова, якого НАБУ і САП підозрюють в одержанні 722 млн грн неправомірної вигоди від олігарха Олега Бахматюка за відшкодування його компаніям ПДВ.

Таке рішення 31 жовтня ухвалила слідча суддя ВАКС Наталія Мовчан.

Суд визначив Насірову альтернативу в 523 мільйони 205 тисячі 865 грн. У разі внесення застави він вийде із СІЗО під наступні обов’язки: прибувати на першу вимогу; не відлучатися з Києва без дозволу; повідомляти про зміну місця проживання; утримуватися від спілкування з підозрюваним олігархом Олегом Бахматюком та іншими особами, визначеними в ухвалі; здати на зберігання закордонні паспорти, службовий паспорт та інші документи для виїзду за кордон, а також носити електронний браслет.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про нову підозру колишньому голові Державної фіскальної служби України Роману Насірову та його раднику в одержанні 722 млн грн неправомірної вигоди.

За матеріалами слідства, голова ДФС у 2015-2016 рр. одержав неправомірну вигоду у $5,5 млн за забезпечення відшкодування понад 540 млн грн компаніям агрохолдингу у серпні 2015 року та понад 21 млн євро за відшкодування майже 2,7 млрд ПДВ упродовж лютого 2015 – серпня 2016 рр. «Плату за послуги», яка, в середньому становила близько 20% від суми відшкодованого ПДВ, Насіров одержував на рахунок підконтрольної йому іноземної компанії, а також компанії підконтрольної тестю та раднику, через іншу іноземну компанію-«прокладку», залучену радником експосадовця. Відправником коштів, як встановили НАБУ і САП, була компанія-нерезидент, підконтрольна власнику агрохолдингу Бахматюку.

При цьому, за матеріалами справи, частину неправомірної вигоди сформували з коштів бюджетного відшкодування ПДВ і конвертували в іноземну валюту. НАБУ та САП повідомляють, що мають докази, що голова ДФС пріоритезував виплати з відшкодування ПДВ компаніям агрохолдингу, натомість не включав відомості про суми, заявлені до бюджетного відшкодування іншими суб’єктами господарювання (в тому числі комунальними підприємствами), які мали на те право. Це, в свою чергу, призвело до судових позовів з боку таких товариств та стягнення ними з держбюджету, окрім заявлених сум бюджетного відшкодування, ще щонайменше 2 млн грн пені.