В Білорусі суд оголосив вироки журналістам БелаПАН: від 4 до 14 років тюрми

Мінський обласний суд виніс вироки для чотирьох журналістів інформаціного агенства БелаПАн, яких обвинувачували у «створенні та діяльності екстремістського формування» та “державній зраді”. 

Про це повідомляє «Білоруська асоціація журналістів».

Зазначається, що судові засідання проходили в закритому режимі, а всі учасники підписали документ про «нерозголошення процесуальної таємниці».

Головну редакторку агенції Ірину Левшину засуджено до 4 років колонії, колишнього гендиректора агенції Дмитра Новожилова – до 6 років, його колишнього заступника Андрія Олександрова – до 14 років, соціологиню Ірину Злобіну – до 9 років ув’язнення.

Також обвинуваченим присудили штрафи: Новожилову – 22 400 білоруських рублів (326 тис. грн), Злобіній – 25 600 руб. (373 тис. грн), Олександрову – 32 000 руб. (466 тис. грн). Їм також заборонено обіймати певні посади протягом п’яти років.

Рішення теоретично може бути оскаржено у судах вищих інстанцій.

Нагадаємо, Ірину Левшину та Дмитра Новажилова затримали 18 серпня 2021 року, Андрій Олександров та Ірина Злобіна – 12 січня 2021-го. Олександрову, Левшиній та Новожилову обвинуватили у «створенні та діяльності екстремістського формування», хоча всі вони були затримані до того, як КДБ Білорусі оголосило агентство таким «екстремистським».

Андрію Олександрову та Ірині Злобіній спочатку інкримінували «підготовку осіб до участі у масових заворушеннях» (за сплату штрафів замість учасників мирних протестів), а згодом звинуватили у «державній зраді».

Олександрова та Новожилова також звинуватили в несплаті податків з діяльності інформагентства у розмірі 200 тисяч доларів.