В Криму ще одного кримського татарина засудили до 6,5 років тюрми за нібито “участь у батальйоні ім.Челебіджихана”

Так званий “Київський районний суд” Сімферополя виніс вирок 33-річному кримському татарину Артуру Меметшаеву. За нібито “участь у батальйоні ім. Номана Челебіджихана” йго засуджено до 6,5 років позбавлення волі.

Як повідомляє ФСБ, чоловіка затримали в квітні цього року.

«З 2016 року складався в «Батальоне імені Номана Челебіджихана», туди вступив добровільно. Разом з іншими учасниками доглядав людей і автомобілі на прикордонній території», — повідомили у ФСБ.

Нагадаємо:

  • З початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого окупаційна влада рф ув’язнила 4 кримських татар, які начебто є членами добровольчого батальйону імені Номана Челебіджихана.
  • 1 червня 2022 р. Верховний суд Росії визнав «терористичним» і заборонив на території РФ «Кримскотатарський добровольчий батальйон ім. Номана Челебіджихана».

    21 липня 2022 року ФСБ Росії додала «кримскотатарский добровольческий батальон им. Н. Челебіджихана» в списку терористичних організацій.

  • Кримчанина Арсена Ібраімова, якого окупанти в Криму засудили до 10 років позбавлення волі за нібито “участь у добровольчому кримськотатарському батальйоні імені Номана Челебіджихана”, катували, аби вибити зізнавальні свідчення.