Затриману дружину політв’язня Асана Чапуха – Асіє Чапух тричі за добу оштрафували за пости у соцмережі

Асіє Чапух Фото: Олександра Єфименко

Незаконний “Ялтинський міський суд” в тимчасово окупованому Криму оштрафував дружину політв’язня Асана Чапуха – пенсіонерку Асіє Чапух за “заборонену символіку”, “дискредитацію армії” та “хуліганство”.

Про це повідомляє видання “Ґрати”.

Три адмінпротоколи були складені проти Асіє Чапух після доносу кримського проросійського блогера Олександра Таліпова. Він скаржився на Фейсбук чоловіка Асіє – Асана Чапуха, але в результаті затримали та оштрафували її.

Під час обшуку у своєму домі, куди увірвались співробітники Центру протидії екстремізму МВС, заявила, що це вона є автором дописів на сторінці “Іван Петров“. У публікації на цій сторінці від 1 жовтня 2022 року РФ була названа “країною“ створеною не для життя, а для смерті“, яка “має остаточно померти, щоб припинилися смерті ні в чому невинних у всьому світі“. За цей текст поліцейський склав протокол про дискредитацію російської армії.

Ще кілька постів, за які склали протокол про дрібне хуліганство, були опубліковані в листопаді 2021 та жовтні 2022 року. В одному з них Володимира Путіна зображено на тлі портрета Адольфа Гітлера з написом: “Ми повинні сказати це вголос: Росія – фашистська держава“.

Ще одна публікація від 12 жовтня 2022 року, за яку складено протокол про демонстрацію забороненої символіки. У ній було зображення символіки батальйону Нацгвардії “Азов“, яку, зауважив “суд“, використовувала і танкова дивізія СС “Рейх“.

Асіє Чапух не заперечувала факту публікацій. Суд розцінив це як визнання вини. Так звана “суддя” Оксана Синіцина оштрафувала 67-річну кримську татарку Асіє Чапух із Кореїзу по кожному протоколу окремо – за заборонену символіку (ч. 1 ст. 20.3 Кодексу про адміністративні правопорушення РФ), дрібне хуліганство (ч. 3 ст. 20.1 КпАП РФ) та за дискредитацію російської армії (ч. 1 ст. 20.3.3 КпАП РФ). Загальна сума штрафу – 61 тисяча рублів

Юрист Рустем Кямільов повідомив, що подаватиме апеляцію.

Нагадаємо, 14 жовтня працівники поліції прийшли з обшуком до будинку родини політв’язня Асана Чапуха в Кореїзі. Адвокати до завершення обшуку не встигли під’їхати, причина візиту силовиків залишалася невідомою. Поліцейські затримали 67-річну Асіє Чапух та відвезли її до відділу поліції в Алупку.

Повідомляється, що обшук у будинку Чапухів проводили працівники Центру протидії екстремізму МВС, у тому числі відомий за цілою низкою переслідувань кримськотатарських активістів начальник відділу ЦПЕ, підполковник Руслан Шамбазов. Претензії поліції стосувалися кількох постів у Фейсбуці на сторінці “Іван Петров“. На неї звернув увагу 12 жовтня кримський блогер Олександр Таліпов, який активно підтримує російську армію і часто співпрацює з окупаційною владою.