Касаційний суд в РФ залишив в силі незаконний “вирок” лідеру кримськотатарського народу Джемілєву

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв Фото: Reuters

Четвертий касаційний суд загальної юрисдикції в Краснодарі (РФ) залишив без задоволення касаційну скаргу на вирок незаконного формування, що називає себе “Армянським міським судом” у кримінальній справі стосовно Мустафи Джемілєва. 

Про це повідомляє видання “Кримський процес”.

Відповідне рішення виніс суддя Ніколай Шаталов.

Нагадаємо, у квітні 2022 року «Армянський міський суд» окупованого Криму заочно “виніс вирок” народному депутату України, національному лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемільову. “Суд” визнав його “винним” у нібито «незаконний перетин держкордону РФ» 3 травня 2014 року та призначив “покарання” у вигляді двох років позбавлення волі умовно зі звільненням від покарання «за амністією у зв’язку з 70-річчям перемоги у Великій вітчизняній війні».

26 травня 2022 року так званий “Верховний суд Республіки Крим” залишив вирок у силі.

Нагадаємо:

  • 9 квітня 2014 року російська влада заборонила лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву в’їжджати в Росію, включаючи окупований Крим.
  • 13 квітня 2020 року російські слідчі в Криму пред’явили обвинувачення Мустафі Джемілєва за трьома статтями в рамках попереднього слідства: за ч.3 ст. 322 КК РФ (незаконний перетин державного кордону РФ), по ч.1 ст. 222 КК РФ (незаконне придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів) і за ч. 1 ст 224 КК РФ (недбале зберігання вогнепальної зброї, яка створила умови для його використання іншою особою, якщо це спричинило смерть людини або інші тяжкі наслідки). Перша стаття стосується подій 3 травня 2014 року, коли Джемілєв намагався потрапити в окупований Крим через пункт пропуску «Каланчак» на адмінкордоні з Херсонською областю. Тоді його не пропустили і він був змушений повернутися в Київ. Друга і третя статті мають відношення до справи сина Мустафи Джемілєва Хайсера, який в травні 2013 року у дворі свого будинку в Бахчисараї, випадково вистріливши з батьківської рушниці, вбив знайомого сім’ї. Спочатку суд у цій справі проходив на території України, проте після окупації Криму його перенесли в російський Краснодар.