Лікаря-анастезіолога з Харкова засудили за підтримку РФ у коментарях до відео на YouTube

Київський районний суд Харкова виніс вирок лікарю-анастезіологу, який виправдовував збройну агресію Росії проти України, відповідні коментарі він залишав пыд відеороликами на YouTube 

9 листопада суд призначив йому покарання у вигляді 1 року позбавлення волі умовно.

Обвинувачений працює лікарем-анестезіологом в КНП ХОР «Обласна клінічна травматологічна лікарня». За матеріалами справи, він протягом травня-червня розміщував коментарі під відеороликами на YouTube. Зокрема, писав: «Идиотов, которые предпочтут жизням родных «дэржаву», очень мало. И те в «дурках»…», «Скоро и в Харьковской области «эвакуируют» , как с «Азовстали». А не захотите – в расход…», «Просто признайте честно: ВСУ сильно лоханулись, пытаясь достигнуть перемоги», «А кто капитуляцию подписывать будет?))».

За висновком спеціаліста, коментарі обвинуваченого містять виправдовування, визнання правомірною збройної агресії РФ проти України, заперечують факт тимчасової окупації частини території України, а також прославляють осіб, які здійснюють збройну агресію з боку Російської Федерації.

В рамках кримінального провадження у лікаря відбувся обшук, під час якого правоохоронці знайшли георгієвську стрічку та понад 9 тисяч рублів купюрами і монетами. Суд постановив знищити георгієвську стрічку, гроші – повернути власнику.

Суд засудив лікаря до 1 року позбавлення волі умовно, звільнивши від відбуття тюремного покарання з випробуванням на той самий строк.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter