На “суді” у “справі” проти громадянської журналістки Данилович допитали двох співробітників ФСБ

“Феодосійський районний суд” у Криму продвжує розгляд сфальшованої “справи” проти громадянської журналістки Ірини Данилович, яку звинувачують у зберіганні вибухового пристрою. На засіданні допитували двох співробітників ФСБ, причетних до її викрадення.

Про це повідомляє видання “Кримський процес”.

Один із викрадачів на прізвище Савченко підтвердив, що проводив допити Ірини Данилович з 30 квітня по 6 травня, у період коли формально вона не була затриманою і ні в чому не звинувачувалася, а фактично перебувала у підвалі ФСБ.

За словами співробітника спецслужби, протягом тижня вона добровільно та самостійно приходила на допити, а куди йшла після допитів він не знає. У свою чергу Ірина Данилович під час виступу цього свідка заявила, що цей період офіцер ФСБ погрожував їй вбивством і змусив записати відео, що вона не має претензій до силовиків.

Також під час засідання з’ясувалося, що не можуть з’явитися на “суд” два свідки з числа співробітників ФСБ, оскільки вони “перебувають у тривалому відрядженні”. Незважаючи на те, що захист наполягав на повторному виклику цих свідків до “суду”, і “державний обвинувач” не заперечував проти направлення повторного виклику, “суддя” без наявності вагомих підстав ухвалила рішення про оголошення показів цих двох свідків, даних на етапі попереднього слідства.

Крім того, “суд” відмовив у клопотанні захисту щодо дослідження речових доказів у судовому процесі. Суддя Наталя Кулинська заявила, що матеріали про огляд речових доказів є у кримінальній справі і тому необхідності досліджувати в суді немає.

Наступне засідання заплановане на 15 листопада.

Нагадаємо:

  • 29 квітня в окупованому Криму російські силовики затримали у Феодосії громадянську журналістку, медика Ірину Данилович, яка висвітлює проблеми системи охорони здоров’я. Її обвинувачують у нібито «зв’язках з іноземною державою».
  • Лише на тринадцяту добу після викрадення в СІЗО Сімферополя адвокату підтвердили, що Ірина Данілович перебуває в них. Її підозрюють у незаконних діях з вибуховими речовинами за ч.1. ст 222.1 Кримінального кодексу рф. Санкція інкримінованої статті передбачає від шести до восьми років та до 100 тисяч рублів штрафу.
  • Ірина Данилович розповіла про побиття та тиск з боку ФСБ: «Я вважаю, що це затримання було схоже на викрадення, а не затримання. Мені не було надано жодних документів, що дозволяють це. Після того, як мене привезли до будівлі ФСБ Сімферополя, я повністю пройшла особистий огляд, записаний на камеру співробітниками ФСБ. При цьому у мене не було виявлено жодних вибухових речовин і в моєму чохлі лежали вічка, і це все було зафіксовано на камеру. Співробітники ФСБ віддали мені сумку з моїми речами, але за три дні вони її знову забрали. Висунули мені ці звинувачення тільки в ніч з 6 на 7 число, до цього жодних вибухових речовин у мене не було. Вибухові речовини виникли тільки після того, як вони забрали у мене сумку, я досі їх навіть не бачила, мені ніхто не показав, нічого не показав. Усі ці 8 днів я перебувала у підвалі ФСБ під незмінним психологічним тиском. Тому я вважаю, що це звинувачення вигадане та сфальсифіковане», — заявляла активістка.