Прокуратура АРК повідомила про підозру капітану російського судна, на якому вивозили награбоване українське зерно з Криму

Прокуратура Автономної Руспубліки Крим встановила особу та повідомила про підозру капітану російського судна “Капітан Корчін”. Його підозрюють у порушенні  порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію півострова та виїзду з неї.

“Громадянин РФ, капітан вказаного судна під прапором РФ, здійснив 3 незаконні заходи та виходи до/з закритого Севастопольського морського торговельного порту. Підозрюваний забезпечував завантаження судна зерном, яке окупанти незаконно вивезли з тимчасово окупованих територій України”, – повідомили в прокуратурі.
Відомо також, що капітан періодично вимикав «AIS» (Автоматична ідентифікаційна система) та вносив до неї фіктивні відомості щодо курсу судна, яке прямувало нібито в порти РФ, а не в закриті морські порти окупованого Криму.
Раніше в рамках цієї схеми, прокуратура автономії повідомила про підозри директору російської компанії-власниці суден, що використовуються у схемі перевезення награбованого зерна через окупований Крим, а також 4 капітанам російських суден (ч. 2 ст. 332- 1 КК України). За клопотаннями прокуратури автономії судом накладено арешти на усі вказані судна-порушники, які причетні до вказаної схеми.

Як повідомлялось, за даними Мінагрополітики, з початку повномасштабного вторгнення в Україну російські загарбники вивезли з нових окупованих територій до Криму близько 400-500 тисяч тонн зерна, внаслідок чого втрати українських аграріїв сягають щонайменше $125 млн. Практично всі судна, які йдуть із Севастополя, завантажені краденим українським зерном. Цей незаконний бізнес курується спецслужбами та військовими країни-агресора.

ЦЖР повідомляв про тотальне мародерство російських військових на нових українських окупованих терторіях. У фермерів відбирають або за копійки скуповують ранні овочі, які потім везуть до окупованого Криму. Туди ж тентованими вантажівками переправляють зерно, яке крадуть з елеваторів та складів у Херсонській та Запорізькій областях. Криму це зерно не потрібне, адже свого вдосталь, більше того, він відправляє зернові на незаконний експорт до Сирії та Єгипту. Але зараз збільшує обсяги перевалки. Ймовірно — за рахунок сотень тисяч тонн пограбованого збіжжя з нових окупованих територій. Детально про це розповіла Катерина Яресько, доцентка Харківського університету та розслідувачка проекту SeaKrime Центру Миротворець, в ефірі програми «Питання національної безпеки» (телепроект Центру журналістських розслідувань).

Текстову версію інтерв’ю з Катериною Яресько, читайте за посиланням.

Нагадаємо:
  • Прокуратура Автономної Республіки Крим повідомила про підозру у колабораційній діяльності так званому “міністру сільського господарства” тимчасово окупованого Криму Юрію Мигалю. За даними слідства, він абезпечив логістику для перевезення окупантами краденого українського зерна через півострів.