СБУ проводить обшуки у Києво-Печерській Лаврі

Служба безпеки України зранку 22 листопада проводить обшуки на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві. Заходи проводяться в межах системної роботи СБУ з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Правоохоронці оглядають територію та приміщення Лаври для виявлення заборонених до обігу предметів, а також здійснюють перевірку осіб на території Лаври щодо їхньої причетності до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України.

В СБУ наголосили, що, враховуючи збройну агресію Росії, зростає ризик вчинення терористичних актів, диверсій, захоплення заручників, особливо в місцях великого скупчення громадян.

Заходи проводяться спільно з Національною поліцією та Національною гвардією для недопущення використання Лаври як осередку “русского мира”, перевірки даних про використання приміщень УПЦ для переховування диверсійно-розвідувальних груп, іноземних громадян, зберігання зброї тощо, убезпечення населення від провокацій і терористичних актів.

За безпосередньої участі представників церкви правоохоронці:

  • проводять огляд території та приміщень Лаври для виявлення заборонених до обігу предметів;
  • здійснюють перевірку осіб на території Лаври щодо їхньої причетності до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України.

“Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України”, – повідомили в СБУ.

Нагадаємо, раніше Служба безпеки відкрила кримінальне провадження за фактом інциденту 12 листопада 2022 року в одному з храмів Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”. Тоді під час богослужіння в храмі звучали тези пропагандистського характеру, що вихваляють РФ.