Українські прокурори задокументували понад 100 фактів сексувального насильства, що були скоєні російськими окупантами

З 24 лютого 2022 року, з початку повномасштабного вторгнення Росії, українські прокурори задокументували понад 100 фактів сексуального насильства, що були скоєні російськими окупантами. Такі випадки зафіксовані на Київщині, наразі вони фіксуються на нещодавно деокупованих територіях Херсонської, Донецької, Харківської областей. 

Про це повідомив генеральний прокурор Андрій Костін на Комісії з питань координації взаємодії органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Документування фактів сексуального насильства на різних територіях дає підстави для попередніх висновків про систематичний характер дій окупантів.

За словами генпрокурора, потерпілі часто відмовляються звертатися до правоохоронних органів. Вони не готові про це розповідати, адже пережили тяжку психологічну травму.

Ще одна причина мовчання – страх перед осудом. Стратегія гарантує захист та конфіденційність. За бажанням постраждалої особи прокурори знеособлюють її анкетні дані, змінюють місце проживання.

З потерпілими працюватимуть спеціально підготовлені фахівці, вони отримуватимуть психологічні та медичні консультації, матимуть доступ до юридичної та економічної підтримки.

Нагадаємо, злочини російських окупантів в Україні, що пов’язані із сексуальним насильством, буде розсідувати команда спеціальної представниці Генерального секретаря ООН з питань сексуального насильства в умовах конфліктів Праміли Паттен.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter