В Києві до 15 років позбавлення волі засудили кримчанина, який здавав росіянам координати військових об’єктів

Шевченківський суд Києва виніс вирок уроженцю Автономної Республіки Крим – 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за те, що повідомляв росіянам координати військових заводів та частин, об’єктів критичної інфраструктури. Чоловіка визнано винним у державній зраді.

Вирок винесено 25 листопада, повідомляє Бюро судової інформації.

За матеріалами справи, засуджений передавав координати важливих об’єктів двом громадянам Росії, пов’язаним зі спецслужбами. Зокрема, жінці, яка веде пропаганду «русского мира» через власні інтернет-канали та блоги на сайтах «Бастион» та «Международное движение НОД за демократию и свободу». А також чоловіку, який має на заставці у Telegram символ «Z» із забарвленням георгіївської стрічки та датою «1945-2022».

Вони давали обвинуваченому вказівки збирати та передавати їм інформацію про дислокації стратегічно важливих об’єктів, в тому числі військових частин, військових заводів, критичної інфраструктури тощо на території України.

26 лютого 2022 чоловік повідомив через Telegram» про знищення документації працівниками Міністерства оборони України та фото підтвердження цього факту.

28 лютого поінформував про розташування Міністерства оборони України, ПрАТ «НВО «Київський завод автоматики», що входить до концерну «Укроборонпром», госпіталю МВС України, Штабу Сухопутних військ ЗС України і військової частини.

2 березня 2022 переслав координати військової частини Національної гвардії України. 4 березня передав інформацію про розташування Інституту ядерних досліджень НАН України користувачу застосунку «Telegram» із ніком «І».

16 березня засуджений надіслав у Viber інформацію щодо місця розташування ПрАТ «НВО «Київський завод автоматики», що входить до концерну «Укроборонпром», та інформації щодо його обстрілу, громадянину РФ, який проживає на тимчасово окупованій території АР Крим в місті Севастополі та причетний до розвідувально-підривної діяльності спецслужб Російської Федерації.

20 березня чоловіка було затримано. У удовому процесі він визнав себе винним та розкаявся. Підтвердив, що з одним росіянином почав листуватися у січні 2022-го. Спілкувався про місцезнаходження військової частини в Гостомелі, але вже після того як її захопили. Повідомив, що переписувався і з іншими особами з Росії. Ще з одним росіянином переписувався приблизно рік, повідомляв про події біля Міністерства оборони. Сказав, що, на його думку, «відкритого конфлікту з сусідами не було».

Врешті Шевченківський райсуд Києва визнав його винним у державній зраді, він проведе у тюрмі 15 років.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter