Суд у Гаазі може почати розслідування проти Путіна за удари по інфраструктурі України

МІжнародний кримінальний суд у Гаазі

Міжнародний кримінальний суд може розпочати розслідування проти президент РФ Владіміра Путіна через цілеспрямоване знищення Росією інфраструктури України.

Про це заявив міністр юстиції Німеччини Марко Бушман, пише DW.

За словами Бушмана, Путін може стати об’єктом розслідування Міжнародного кримінального суду у Гаазі за скоєння злочинів проти людяності. “І це – не гіпотетична справа”, – наголосив очільник міністерства юстиції Німеччини виданням медіагрупи RedaktionsNetzwerk Deutschland, які опублікували його позицію в суботу, 17 грудня.

Якщо люди внаслідок прицільного знищення цивільної інфраструктури залишаються без опалення та електрики за низької температури, це можна розцінювати як злочин проти людяності, зазначив Бушман.

За його словами, ознакою прямої відповідальності Путіна можуть слугувати виступи президента Росії на телебаченні, в яких очільник Кремля заявив, що подібні удари є навмисною тактикою.

Водночас, генеральний прокурор при Верховному суді Німеччини не може почати розслідування щодо президента Росії, додав міністр юстиції ФРН. Путін є главою держави і тому має імунітет, пояснив Бушман.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter