В Криму “прокурор” вимагає для журналістки Ірини Данилович 7 років тюрми. У “суд” викликали швидку

Ірина Данилович. Фото: Кримський процес.

“Феодосійський міський суд” продовжує слухання сфальшованої справи проти громадської журналістки та активістки Ірини Данилович, яку обвинувачують у нібито “зберіганні вибухового пристрою”. “Прокуратура” запросила для Данилович 7 років позбавлення волі. 

Про це повідомляє “Кримський процес”.

“Представник державного звинувачення Юлія Матвєєва під час виступів у дебатах заявила, що вина підсудної була повністю доведена в ході судового слідства і попросила суд призначити для Ірини Данилович покарання у вигляді 7 років позбавлення волі з виплатою штрафу у розмірі 60 тисяч рублів. Підсудна кілька разів за час виступу наголошувала, що нічого не чує і не розуміє, що відбувається”, – пише видання.

Сторона захисту натомість вкотре вказала на численні протиріччя у свідченнях свідків, неприпустимість низки доказів, наявних у матеріалах справи, відсутність істотних доказів, а також факт лжесвідчення одного з “зрозумілих”, який виявився співробітником кримської поліції.

Під час засідання Ірині Данилович стало погано, до “суду” викликали швидку допомогу. Раніше журналістка повідомляла, що протягом місяця в неї розвивається отит, вона втрачає слух, втім медичної допомоги у СІЗО не отримує. Перед початком засідання вона також наголосила на поганому самопочутті, скаржилася на постійний головний біль, а потім повідомила, що не розуміє, де вона перебуває і що відбувається.

Кореспондент “Кримського процесу” відзначив ознаки втрати координації рухів.

Найближчим часом очікується виступ Ірини Данилович у дебатах та з останнім словом. Після виступу Данилович суддя Наталія Кулінська має повідомити про дату та час оголошення вироку. Раніше вона заявляла, що має намір зробити це 28 грудня.

Нагадаємо:

  • 29 квітня в окупованому Криму російські силовики затримали у Феодосії громадянську журналістку, медика Ірину Данилович, яка висвітлює проблеми системи охорони здоров’я. Її обвинувачують у нібито «зв’язках з іноземною державою».
  • Лише на тринадцяту добу після викрадення в СІЗО Сімферополя адвокату підтвердили, що Ірина Данілович перебуває в них. Її підозрюють у незаконних діях з вибуховими речовинами за ч.1. ст 222.1 Кримінального кодексу рф. Санкція інкримінованої статті передбачає від шести до восьми років та до 100 тисяч рублів штрафу.
  • Ірина Данилович розповіла про побиття та тиск з боку ФСБ: «Я вважаю, що це затримання було схоже на викрадення, а не затримання. Мені не було надано жодних документів, що дозволяють це. Після того, як мене привезли до будівлі ФСБ Сімферополя, я повністю пройшла особистий огляд, записаний на камеру співробітниками ФСБ. При цьому у мене не було виявлено жодних вибухових речовин і в моєму чохлі лежали вічка, і це все було зафіксовано на камеру. Співробітники ФСБ віддали мені сумку з моїми речами, але за три дні вони її знову забрали. Висунули мені ці звинувачення тільки в ніч з 6 на 7 число, до цього жодних вибухових речовин у мене не було. Вибухові речовини виникли тільки після того, як вони забрали у мене сумку, я досі їх навіть не бачила, мені ніхто не показав, нічого не показав. Усі ці 8 днів я перебувала у підвалі ФСБ під незмінним психологічним тиском. Тому я вважаю, що це звинувачення вигадане та сфальсифіковане», — заявляла активістка.