Журналістка Ірина Данилович втрачає слух через ненадання медичної допомоги у СІЗО Сімферополя

У журналістки та громадської активістки Ірини Данилович, яку в окупованому Криму “судять” за сфальшованою справою про нібито “зберігання вибухового пристрою”, суттєво погіршився стан здоров’я через ненадання медичної допомоги у СІЗО.

Про це повідомляє “КримSOS” .

За інформацією правозахисників, Данилович майже втратила слух через відсутність медичної допомоги у СІЗО, а також страждає на сильний головний біль через запалення вуха, що може призвести до менінгіту.

30 листопада під час судового засідання ув’язнена громадянська журналістка повідомила, що за постійне відстоювання своїх прав адміністрація СІЗО перевела її до камери без опалення, де вона захворіла на отит і потребує лікування.

“Наразі Ірина Данилович потребує діагностики та кваліфікованого огляду лікаря-отоларинголога, але адміністрація слідчого ізолятора ігнорує її потреби у наданні медичної допомоги”, — наголошують правозахисники.

Нагадаємо:

  • 29 квітня в окупованому Криму російські силовики затримали у Феодосії громадянську журналістку, медика Ірину Данилович, яка висвітлює проблеми системи охорони здоров’я. Її обвинувачують у нібито «зв’язках з іноземною державою».
  • Лише на тринадцяту добу після викрадення в СІЗО Сімферополя адвокату підтвердили, що Ірина Данілович перебуває в них. Її підозрюють у незаконних діях з вибуховими речовинами за ч.1. ст 222.1 Кримінального кодексу рф. Санкція інкримінованої статті передбачає від шести до восьми років та до 100 тисяч рублів штрафу.
  • Ірина Данилович розповіла про побиття та тиск з боку ФСБ: «Я вважаю, що це затримання було схоже на викрадення, а не затримання. Мені не було надано жодних документів, що дозволяють це. Після того, як мене привезли до будівлі ФСБ Сімферополя, я повністю пройшла особистий огляд, записаний на камеру співробітниками ФСБ. При цьому у мене не було виявлено жодних вибухових речовин і в моєму чохлі лежали вічка, і це все було зафіксовано на камеру. Співробітники ФСБ віддали мені сумку з моїми речами, але за три дні вони її знову забрали. Висунули мені ці звинувачення тільки в ніч з 6 на 7 число, до цього жодних вибухових речовин у мене не було. Вибухові речовини виникли тільки після того, як вони забрали у мене сумку, я досі їх навіть не бачила, мені ніхто не показав, нічого не показав. Усі ці 8 днів я перебувала у підвалі ФСБ під незмінним психологічним тиском. Тому я вважаю, що це звинувачення вигадане та сфальсифіковане», — заявляла активістка.