Комісія ООН підтвердила факти застосування окупантами сексуального насилля щодо дітей

Незалежна міжнародна комісія ООН із розслідування порушень прав людини в Україні зафіксувала численні злочини, скоєні російською армією під час широкомасштабної війни. Серед встановлених злочинів і сексуальне насильство щодо дітей.

Про це в інтерв’ю “Радіо Свобода” розповіла членкиня незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні Ясмінка Джумхур.

“Відповідальність за переважну більшість виявлених порушень несуть збройні сили Російської Федерації. Порушення можна згрупувати у дві категорії – ті, що посягають на недоторканність особи, та ті, що стосуються інфраструктури країни”, – зазначила вона.

Крім цього, зареєстрували й злочини проти дітей. Зокрема, їх вбивали або ранили з вогнепальної зброї, а також здійснювали щодо них сексуальне насильство.

“Ми говоримо про тортури, насильство, зґвалтування тощо. Ми зареєстрували кілька злочинів проти дітей, включно з широким спектром сексуального насильства”, – каже Джумхур.

Нагадаємо, злочини російських окупантів в Україні, що пов’язані із сексуальним насильством, буде розсідувати команда спеціальної представниці Генерального секретаря ООН з питань сексуального насильства в умовах конфліктів Праміли Паттен.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter