Кримський художник Богдан Зіза, якого окупанти судять за протест проти війни, просить Зеленського про обмін

28-річний кримчанин Богдан Зіза,який облив жовтою та блакитною фарбами будівлю Євпаторійської “адміністрації” на знак протесту проти війни в Україні та звинувачується за це у “тероризмі”, звернувся до президента Укаїни Володимира Зеленського з проханням про обмін. 

Про такий заклик повідомив правозахисний проєкт “Webogdanziza на підтримку Богдана Зізи в інстаграмі.

“Богдан звертається до президента України В.О.Зеленського з проханням про обмін його та інших політв’язнів, що знаходяться на території окупованого Криму та на території Росії. З дня на день Богдана перевозять на територію Росії, де відбудеться черговий суд, а згодом – вирок. Йомузагрожує до 15 років ув’язнення в російській в’язниці за статтями про вчинення тероризму”, – йдеться у повідомленні проєкту.

Нагадаємо, художника Богдана Зізу затримали 16 травня.  18 травня незаконна “суддя” формування, що називає себе “Євпаторійським міським судом”, Тетяна Ротко заарештувала його на два місяці за ч. 1 ст. 20.3.3 Кримінального кодексу РФ (“дискредитація російських збройних сил”).

У день затримання російські силовики через кримські ЗМІ та телеграм-канали поширили відео, на якому Зіза визнає, що провів акцію в Євпаторії, бо виступав проти війни в Україні, попросив вибачення і сказав, що готовий понести покарання: “спокутувати свою провину непосильною працею”. Його друзі припускали, що художника могли побити.

Наразі щодо Богдана Зізі відкрито три статті:

  • ст. 167 ч .2 КК РФ (“навмисне знищення чи пошкодження чужого майна, якщо ці діяння спричинили заподіяння значної шкоди, скоєні з хуліганських намірів шляхом підпалу, вибуху чи в інший загальнонебезпечний спосіб, чи призвели з необережності до смерті людини чи інших тяжких наслідків”);
  • ст. 214 (“вандалізм”). Карається штрафом у розмірі до сорока тисяч рублів або примусовими роботами;
  • ст. 205 (“терористичний акт”). Карається позбавленням волі терміном від десяти до п’ятнадцяти років.

РосФінМоніторинг долучив Зізу до “переліку терористів і екстремістів”.