“Військова прокуратура” окупантів в Криму “не знайшла” доказів катування екскомандира корабля ВМСУ «Славутич» Олексія Кисельова

Російська “військова прокуратура” в тимасово окупованому Криму нібито перевірила заяву цивільного активіста, екскомандира корабля ВМСУ «Славутич» Олексія Кисельова, якого ФСБ обвинувачує в нібито організації «морської блокади Криму» та участі у  «батальйоні ім. Номана Челебіджіхана», про застосування до нього катувань у Генічеську та Сімферополі. “Прокуратура” нібито “не знайшла” фактів застосування фізичних заходів впливу і відмовила у порушенні справи проти співробітників ФСБ.

Ця відповідь “прокуратури” була представлена на черговому засіданні незаконного “Джанкойського районного суду” 26 січня, повідомляє видання “Кримський процес”.

Відомо, що “військова прокуратура” направила на окреме розслідування інформацію щодо застосування тортур до офіцера запасу у Генічеському ПТУ. Відповідь про результати цього розслідування “суд” планує розглянути на наступному засіданні, яке “суддя” призначив на 8 лютого.

26 січня “суд” також дослідив письмові докази у кримінальній справі стосовно політв’язня Олексія Кисельова, якого звинувачують в організації морської блокади Криму та у членстві кримськотатарського добровольчого батальйону імені Номана Челебіджихана.

Адвокат Олексій Ладін долучив до матеріалів справи копію статуту громадської організації “Переселенець SOS”, до складу якої входив Кисельов. Відповідно до пояснень політв’язня, біля добровольчого батальйону він надавав соціальні послуги переселенцям у межах діяльності цієї громадської організації.

Також до справи долучили документи представників міжнародної організації Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, в яких підтверджується ця інформація.

Крім цього, “суд” оголосив відповідь з незаконного “прикордонного управління ФСБ” щодо запиту відео з камер відеоспостереження, на яких можна побачити, як підсудний перетинає кордон з Кримом. За словами самого офіцера ВМСУ, адмінмежу він добровільно не перетинав, його вивезли з Генічеська насильно, у наручниках та з футболкою на обличчі.

У відповіді, що “суддя” оголосив під час засідання, йдеться, що запису за той період ФСБ не має, оскільки вони зберігаються 90 днів. Водночас “суд” задовольнив клопотання адвоката Ладіна про запит у відомстві копії міграційної картки, яку мав заповнювати Кисельов під час перетину кордону.

Нагадаємо, Олексія Кисельова викрали в окупованому Генічеську наприкінці липня 2022 року. Протягом 5 діб його катували і били струмом в професійно-технічному училищі №17 Генічеська, де зараз базується підрозділ Росгвардії. Після передали ФСБ на адммінмежі з Кримом.

ФСБ фальсифікує проти Кисельова кримінальну справу і обвинувачує у підготовці «морської блокади півострова», яка полягала у фантастичній операції з перекриття  Керченської протоки засобами для вилову мідій, а також в участі у неіснуючому батальйоні ім.Номана Челебіджихана.

29 липня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував його на два місяці. 23 вересня арешт продовжили до 27 листопада.

Після застосованих російськими силовиками тортур і відсутності бодай елементарної медичної допомоги стан здоров’я Олексія Кисельова, який утримується в СІЗО Сімферполя, значно погіршився. Він потребує госпіталізації. Щоб домогтися належної йому медичної допомоги, Кисельов був змушений оголошувати голодування.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter