Росія в окупованому Криму агітує дітей отримувати військову спеціальність

Російські адміністрації на тимчасово окупованих територіях України посилюють “заходи з підняття рівня патріотизму” в школах. Дітей агітують вступати до Добровільного товариства сприяння армії, авіації й флоту Росії.  

Про це повідомили у Центрі національного спротиву.
У Криму росіяни займаються мілітаризацією дітей від 2014-го, а на новокупованих територіях намагаються побудувати саме “кримську” модель цього процесу, кажуть правозахисники.

Раніше до мілітаризації була залучена “Юнармія” – це дитячо-юнацька мілітарна організація при Міністерстві оборони РФ, членами якої можуть ставати діти від 8 років. Її створили у 2016 році й відтоді українські правозахисники били на сполох. “Юнармійців” вчать, серед іншого, подавати вертолітні сигнали, виживати в лісі та складати автомат.

Тепер, судячи з повідомлення Центру національного спротиву, до мілітаризації доєдналось Добровільне товариство сприяння армії, авіації та флоту (ДОСААФ) – це масова оборонно-патріотична громадська організація, яку створили ще у СРСР в 1951 році.

У Росії вона діє з 1991-го, а у 2009-му її перейменували, зробивши назву більше схожою на радянську – з РОСТО на ДОСААФ.

“Гауляйтер АР Крим Сергій Аксьонов зустрівся з регіональним керівником ДОСААФ Андрієм Поповим щодо участі мілітаризованого об’єднання у вихованні дітей… йдеться не лише про школи Криму, а й про школи в захоплених районах Запорізької та Херсонської областей”, – розповідають у центрі.

Діти, які стають членами ДОСААФ отримують військову спеціальність, а тому мають пріоритет у призові з настанням призовного віку.

“Фактично це підготовка до призову з посиленим пропагандистським накачуванням дитини”, – пояснюють у центрі національного спротиву.

Залучення дітей до списків підконтрольних державі-окупанту формувань або організацій, а також пропаганда на окупованих територіях служби в армії держави-окупанта є порушенням міжнародного права.

Нагадаємо, що на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини російські адміністрації почали складати списки хлопців, яким має виповнитися 17–18 років.

Українські розвідники не вперше кажуть, що російське керівництво планує відправляти на війну підлітків.