У США власницю похоронного бюро засудили за незаконний продаж органів: розчленувала понад 560 тіл

У США колишню власницю похоронного бюро з Колорадо засудили до 20 років у в’язниці за шахрайство. Меган Гесс разом з матір’ю брали з родичів померлих гроші за кремацію, натомість розчленовували тіла та продавали для медичних тренінгів. 

Про це повідомляє Reuters.

Усього жінки розчленували 560 трупів. 69-річна мати Ширлі Кох також визнала себе винною в шахрайстві і була засуджена до 15 років ув’язнення.

Згідно з судовими документами, основним обов’язком матері було подрібнення тіл.

“Гесс і Кох іноді використовували своє похоронне бюро, щоб, по суті, викрадати тіла та частини тіл, використовуючи шахрайські та підроблені форми донорів”, – заявив прокурор Тім Нефф.

Меган Гесс керувала похоронним бюро “Сансет Меса” та компанією “Донорські послуги” у Монтроузі, штат Колорадо.  Федеральну справу проти неї та її матері відкрили після серії розслідувань Reuters про продаж частин тіла у США у 2016-2018 роках. За кілька тижнів після публікації матеріалу Reuters у 2018 році ФБР провело обшук на підприємстві. Згодом жінок заарештували.

У липні 2022 року Гесс визнала свою провину, а вирок винесли 3 січня. Ексвласниця похоронного бюро отримала максимальний термін, який є у штаті Колорадо.

Нагадаємо, у США незаконно продавати такі органи, як серце, нирки та сухожилля для трансплантації – їх можна лише віддати безкоштовно.

Але продаж частин тіла: голови, рук та хребта для використання в наукових дослідженнях чи для навчання не регулюється федеральним законом. Фірми купували у Гесс руки, ноги, голови та тулуби мертвих людей, але не знали, що вони були отримані шахрайським шляхом.

При цьому у своєму похоронному бюро Гесс стягувала з сімей до 1000 доларів за кремацію, яка так і не відбувалася, заявили прокурори.