Окупаційний “суд” в Криму оголосив черговий вирок за нібито “участь у кримськотатарському батальйоні”: чоловіка засуджено до 8 років тюрми

Незаконний “Верховний суд” Криму залишив у силі обвинувальний вирок “Київського районного суду” Сімферополя, яким громадянина України Олексія Маркова було визнанно винним у нібито “участі у батальйоні ім. Номана Челебіджихана”. 

Як повідомляє Кримська правозахисна група, Олексія Маркова засуджено до 8 років в’язниці. Наразі його депортували до колонії у російський Саратов.

Як повідомляла КПГ, у 2022 році за звинуваченням в участі у батальйоні імені Н. Челебіджіхана у Криму позбавлені волі щонайменше 15 осіб, включаючи громадян України, викрадених російськими військовими на півдні України після 24 лютого 2022 року.

Нагадаємо:

  • З початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого окупаційна влада рф ув’язнила 4 кримських татар, які начебто є членами добровольчого батальйону імені Номана Челебіджихана.
  • 1 червня 2022 р. Верховний суд Росії визнав «терористичним» і заборонив на території РФ «Кримскотатарський добровольчий батальйон ім. Номана Челебіджихана».
  • 21 липня 2022 року ФСБ Росії додала «кримскотатарский добровольческий батальон им. Н. Челебіджихана» в списку терористичних організацій.