Окупаційний “суд” в Криму оголосив вирок екскомандиру корабля ВМСУ «Славутич» Олексію Кисельову: 8,5 років колонії

Олексій Кисельов Фото: IPC-Генічеськ

“Джанкойський районний суд” в Криму засудив екс-командира корабля ВМСУ «Славутич», військового пенсіонера, волонтера та цивільного активіста Олексія Кисельова до 8,5 років позбавлення волі з відбуванням першого року у в’язниці, а решту строку у колонії суворого режиму. Кисельова визнанно винним в “участі в кримськотатарському добровольчому батальйоні імені Номана Челебіджихана”.

Про це повідомляє видання “Кримський процес”.

Під час дебатів представник “державного обвинувачення” попросив “суд” позбавити українця волі терміном на 10 років.

Захист має намір оскаржити цей вирок у суді апеляційної інстанції.

Нагадаємо, Олексія Кисельова викрали в окупованому Генічеську наприкінці липня 2022 року. Протягом 5 діб його катували і били струмом в професійно-технічному училищі №17 Генічеська, де зараз базується підрозділ Росгвардії. Після передали ФСБ на адммінмежі з Кримом.

ФСБ фальсифікує проти Кисельова кримінальну справу і обвинувачує у підготовці «морської блокади півострова», яка полягала у фантастичній операції з перекриття  Керченської протоки засобами для вилову мідій, а також в участі у неіснуючому батальйоні ім.Номана Челебіджихана.

29 липня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував його на два місяці. 23 вересня арешт продовжили до 27 листопада.

Після застосованих російськими силовиками тортур і відсутності бодай елементарної медичної допомоги стан здоров’я Олексія Кисельова, який утримується в СІЗО Сімферполя, значно погіршився. Він потребує госпіталізації. Щоб домогтися належної йому медичної допомоги, Кисельов був змушений оголошувати голодування.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter