В Криму “обвинувачення” вимагає 10 років колонії для екскомандира корабля ВМСУ «Славутич» Олексія Кисельова

Незаконний “прокурор” в тимчасово окупованому Криму вимагає засудити екс-командира корабля ВМСУ «Славутич», військового пенсіонера, волонтера та цивільного активіста Олексія Кисельова до 10 років позбавлення волі з відбуванням 1 року у в’язниці. ФСБ звинувачує Кисельова в нібито організації «морської блокади Криму» шляхом перекриття Керченської протоки та участі у неіснуючому незаконному збройному формуванні – «батальйоні ім. Номана Челебіджіхана».

Про це “обвинувачення” заявило на засіданні «Джанкойського районного суду» 8 лютого, повідомляє ініціатива «Кримський процес».

«У «Джанкойському районному суді» було завершено судове слідство у кримінальній справі стосовно Олексія Кисельова, якого обвинувачують у тому, що був членом добровольчого батальйону імені Номана Челебіджихана та організатором «морської блокади» Криму. Крім того, у дебатах виступив представник державного обвинувачення, який вважав, що вина підсудного повністю доведена і запросив у суду для нього покарання у вигляді 10 років позбавлення волі з відбуванням 1 року у в’язниці», – йдеться у повідомленні.

Як зазначають правозахисники, сторона захисту до переходу до дебатів заявила клопотання про залучення до матеріалів справи інформації про наміри реєстрації добровольчого батальйону як структурного підрозділу Збройних сил України, однак у цьому клопотанні було відмовлено. Крім того, адвокат Олексій Ладін заявив клопотання про виклик для допиту як свідка організатора добробата та громадянина РФ Ленура Іслямова. У цьому клопотанні «суд» також відмовив.

Після виступу в дебатах сторони звинувачення адвокат заявив клопотання про відкладення судового засідання для підготовки сторони захисту до дебатів. Підсумкове засідання перед видаленням «суду» до нарадчої кімнати для ухвали вироку відбудеться 16 лютого.

Як повідомляв ЦЖР, Олексія Кисельова викрали в окупованому Генічеську наприкінці липня 2022 року. Протягом 5 діб його катували і били струмом в професійно-технічному училищі №17 Генічеська, де зараз базується підрозділ Росгвардії. Після передали ФСБ на адммінмежі з Кримом.

ФСБ фальсифікує проти Кисельова кримінальну справу і обвинувачує у підготовці «морської блокади півострова», яка полягала у фантастичній операції з перекриття  Керченської протоки засобами для вилову мідій, а також в участі у неіснуючому батальйоні ім.Номана Челебіджихана.

29 липня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував його на два місяці. 23 вересня арешт продовжили до 27 листопада.

Після застосованих російськими силовиками тортур і відсутності бодай елементарної медичної допомоги стан здоров’я Олексія Кисельова, який утримується в СІЗО Сімферполя, значно погіршився. Він потребує госпіталізації. Щоб домогтися належної йому медичної допомоги, Кисельов був змушений оголошувати голодування.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter