В Росії розпочався суд над викраденим у Херсоні проукраїнським активістом, якого звинуватили у “тероризмі”

У Південному окружному військовому суді у Ростові-на-Дону розпочався розгляд кримінальної справи проти українця, ветерана АТО Павла Запорожця. Російські. Окупанти викрали його у Херсоні у травні 2022 року та згодом вивезли у тимчасово окупований Крим та звинуватили у намірі вчинити “акт міжнародного тероризму” у Херсоні.

Про це інформує “Кримський процес” із посиланням на адвоката Олексія Ладіна.

2 січня відбулось попереднє судове засідання, під час якого суд задовольнив клопотання “прокурора” та продовжив термін утримання під вартою для Запорожця на шість місяців.

Захист клопотав про визнання неприпустимими низки доказів, зокрема протоколів оперативних заходів у період, коли Запорожця три місяці утримували в ізоляторі тимчасового тримання у Херсоні та піддавали побиттям та катуванням електричним струмом. Однак суд у цьому відмовив, вважаючи це клопотання передчасним.

Крім того, суд відхилив клопотання про припинення кримінальної справи через відсутність складу злочину.

Сторона захисту обґрунтовувала це тим, що Павло Запорожець є чинним військовослужбовцем Головного управління розвідки України, і замах на те діяння, в якому його обвинувачують є виконанням бойового наказу. А оскільки негативних наслідків, навіть для окупаційних збройних сил не настало, то Запорожець не підлягає кримінальній відповідальності і до нього мають застосовуватись правила, встановлені Третьою Женевською конвенцією, і він має бути звільнений від кримінальної відповідальності.

“Наразі суд не прийняв позицію захисту, відмовивши в задоволенні клопотання про припинення кримінальної справи, що було очікувано, але також незаконно”, – заявив після засідання адвокат Олексій Ладін.

За версією слідства Павло Запорожець збирався здійснити підрив вибухових пристроїв під час акції “Безсмертного полку” 9 травня 2022 року. Сторона захисту стверджує, що Павло Запорожець є військовослужбовцем та виконував наказ щодо знищення ворожих патрулів.

Раніше слідчий відмовив захисту у припиненні кримінальної справи та визнанні Запорожця військовополоненим.