За офіційними даними Росія депортувала з України 16 тисяч дітей

З початку повномасштабної війни російські окупанти незаконно вивезли з України до РФ 16 тисяч 221 дитину. З них повернути вдалось лише 307.

Про це повідомляє Національне інформаційне бюро.

Проте у відомстві зауважують, що точну кількість вивезених дітей наразі встановити неможливо через активні бойові дії та тимчасову окупацію частини території України. А за даними з відкритих джерел, озвучених в РФ, Росія вивезла з України 738 тисяч дітей.

Українські правозахисники також наголошують, що кількість вивезених дітей може бути більшою, до 700 тисяч. Однак на офіційному рівні вдалось поіменно ідентифікувати 16 тисяч 221 депортовану дитину.

Відомо, що дітей депортують у 57 регіонів Росії, зокрема у Сибір.

Примусову депортацію українських дітей з ТОТ України здійснює компанія “Детям в руки”, яку очолює дитяча уповноважена РФ Марія Львова-Бєлова.

Також в організації примусової депортації українських дітей підозрюють омбудсмана Росії Тетяну Москалькову та співробітників її офісу. Зокрема, йдеться про передання представниками Європейського інституту омбудсмана двох українських дітей, які перебували в Австрії, представникам РФ.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.