Апеляційна палата ВАКС виправдала суддю Брагіну, яка не подавала декларації через нібито релігійні переконання

Суддя Олександра Брагіна

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду виправдала суддю Київського окружного адміністративного суду Олександру Брагіну, яку раніше визнали винуватою в умисному не поданні електронної декларації. Вона відмовиласьце робити нібито через “релігійні переконання”.

Таке рішення 14 березня ухвалила колегія суддів АП ВАКС у складі Даниїли Чорненької (головуюча), Інни Калугіної та Миколи Глотова, повідомляє «Слово і діло».

«Апеляційну скаргу обвинуваченої (Олександри Брагіної – ред.) задовольнити. Вирок Вищого антикорупційного суду від 13 січня 2023 року про обвинувачення (Олександри Брагіної – ред.) у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ст. 366-3 КК України, скасувати, а кримінальне провадження щодо (Олександри Брагіної – ред.) за ст. 366-3 КК України закрити на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України у зв’язку з встановленням відсутності в діянні складу кримінального правопорушення», – йдеться в рішенні.

Наразі підстави такого рішення невідомі, оскільки в реєстрі оприлюднена лише коротка частина вироку.

Нагадаємо, у 2020 році суддя Київського адміністративного суду Олександра Брагіна подала до НАЗК паперову декларацію за 2019 рік, заявивши, що через «релігійні переконання» не може отримати електронний цифровий підпис. Тоді НАЗК відмовилося прийняти таку декларацію. Суддя навіть подавала позов до НАЗК в Окружний адміністративний суд міста Києва та вимагала прийняти декларації в паперовому вигляді. ОАСК тоді задовольнив позов, втім НАЗК оскаржило рішення в апеляційному суді. Суд апеляційної інстанції постановив, що наявність релігійних переконань не може бути підставою для неподання декларації в електронному вигляді.

У жовтні 2022 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила Брагіній про підозру в умисному недекларуванні майна. 13 січня 2023 року Вищий антикорупційний суд визнав Брагіну винною та призначив покарання у вигляді штрафу у розмірі 51 000 грн з позбавленням на один рік права обіймати посади, за якими передбачено обовʼязок подавати декларацію, окрім виборних посад.