ФСБ в Криму викрала 29-річного Таїра Сейдаметова

Увечері 17 березня біля Сімферополя люди в цивільному викрали 29-річного кримського татарина Таїра Сейдаметова. Його посадили в машину і відвезли в невідомому напрямку. У суботу рідним повідомили, що він перебуває в будівлі управління ФСБ у Сімферополі.

Про це повідомила громадська активістка Ельмаз Акімова.

За її словами, в у п’ятницю, 17 березня Сейдаметов перебував у селі Укромне Сімферопольського району в гостях у рідних. Приблизно о 17:20, коли він з братом вийшов на вулицю біля будинку, поруч зупинився автомобіль “ГАЗель” білого кольору, з якого вийшли близько 7 людей у цивільному одязі. Вони не подали документів, завели Сейдаметова в автомобіль і відвезли в невідомому напрямку.

Того ж дня пізно вночі батькам надійшов короткий дзвінок: їхній син повідомив, що вранці 18 березня він буде вдома. Але додому він не повернувся.

Родичі подали заяву до чергової частини поліції та до ФСБ за фактом викрадення Таїра Сейдаметова.

Близько 10-ї години ранку 18 березня родичам повідомили телефоном, що Таїр Сейдаметов знаходиться у будівлі управління ФСБ у Сімферополі.

Однак, чому саме затримали Таїра Сейдаметова і який у нього процесуальний статус, родичі наразі не знають.

Нагадаємо, 15 березня ФСБ у Криму затримала активіста та громадянського журналіста Ролана Османова у «справі щодо підриву залізниці». У селі Урожайному Сімферопольського району в домі активіста пройшов обшук, після чого його відвезли в управління ФСБ.

Як заявив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, як свідчать події останніх тижнів, зазначений підрив залізниці слугує приводом для російських карателів проводити масові обшуки в будинках кримських татар.

«28 лютого співробітники ФСБ Росії провели обшук будинку Соїна ДЖЕЛІЛОВА в Сімферопольському районі Криму, 6 березня — в будинку Едема МУРТАЗАЄВА в Судаку, 9 березня оперативні російські карателі увірвалися до будинків ще двох кримських татар — до Мемета АШУРОВА до Красногвардійського району та до Асана АБДУРАМАНОВА у Бахчисараї, 11 березня – відбувся обшук у будинку кримського татарина Ахтема ІСМАЇЛОВА, який проживає в селі Biy Tanış/Першотравневе Сімферопольського району».

Ввечері 6 березня співробітники ФСБ після обшуку в будинку під Судаком затримали 37-річного кримського татарина Едема Муртазаєва. Окупанти відвезли його до Сімферополя та обвинувачують у нібито підриві залізниці у Бахчисарайському районі. Муртазаєв хворий на епілепсію і потребує постійного контролю та підтримки інших членів сім’ї.