Незаконно засуджена в Криму громадська активістка Ірина Данилович збирається оголосити голодування через знущання в СІЗО

Ірина Данилович. Фото: Кримський процес.

Громадянська журналістка Ірина Данилович знепритомніла під час перевезення її до незаконного “Феодосійського міського суду”, щоб вона завершила ознайомлення з матеріалами кримінальної справи. Журналістка на знак протесту проти знущань з неї збирається оголосити сухе голодування.

Про це виданню ZMINA повідомив батько ув’язненої журналістки Броніслав Данилович.

За його словами, стан здоров’я Ірини Данилович продовжує погіршуватись і вона просила перенести дату ознайомлення, бо часто втрачає координацію та близька до непритомності. Незважаючи на це, в СІЗО оформили документи, що вона не має медичних перешкод для етапування. Відомо, що під час етапування журналістка щонайменше один раз втрачала свідомість.

За тиждень до цього відбувся медичний огляд Ірини Данилович, якого вона через гострий отит потребує з кінця минулого року.

Як повідомив батько, огляд мав демонстративно-формальний характер. Допущена адміністрацією СІЗО лікарка-отоларингологиня заявила, що журналістку треба було відправити до психіатра, а не до лора. Вона не зробила жодного медичного висновку про характер захворювання та методи лікування. Адвокат журналістки планує скерувати повідомлення про злочин щодо лікарки за ст. 124 Кримінального кодексу РФ (ненадання допомоги хворому без поважних причин).

Броніслав Данилович

Близькі журналістки вимагають допустити відповідального та компетентного лікаря, який здійснить обстеження в присутності адвоката, адже наявність захисника дозволить гарантувати, що допомогу журналістці нададуть у повному обсязі, а не формально.

Аналогічну заяву про злочин сторона захисту подасть на лікаря швидкої допомоги, який відмовив у належній допомозі підсудній, коли їй стало зле під час судових дебатів. Документально він це оформив як добровільну відмову Данилович від госпіталізації, проте жодних документів за підписом журналістки про добровільну відмову від лікування в матеріалах справи немає.

Якщо цей факт отримає належну правову оцінку, це стане ще одним доказом того, що Ірина Данилович була позбавлена можливості захищати себе в суді першої інстанції через погане самопочуття.

Сама журналістка повідомила, що на знак протесту проти знущань з неї збирається оголосити сухе голодування.

Співробітники ФСБ викрали у Феодосії громадянську журналістку, медика Ірину Данилович, яка висвітлює проблеми системи охорони здоров’я, 29 квітня 2022 року. Її обвинуватили у нібито «зв’язках з іноземною державою». Майже два тижні про місце перебування Данилович нічого не було відомо. Лише на тринадцяту добу після викрадення в СІЗО Сімферополя адвокату підтвердили, що Ірина Данілович перебуває в них. Ій повідомили про підозру у незаконних діях з вибуховими речовинами за ч.1. ст 222.1 Кримінального кодексу рф.

Наприкінці 2022 року незаконний   “Феодосійський міський суд” визнав Ірину Данилович винною у нібито “незаконному зберіганні вибухових речовин” та засудив до 7 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії загального режиму, а також зобов’язав сплатити штраф у розмірі 50 тисяч рублів.

Нагадаємо:

  • Ірина Данилович розповіла про побиття та тиск з боку ФСБ: «Я вважаю, що це затримання було схоже на викрадення, а не затримання. Мені не було надано жодних документів, що дозволяють це. Після того, як мене привезли до будівлі ФСБ Сімферополя, я повністю пройшла особистий огляд, записаний на камеру співробітниками ФСБ. При цьому у мене не було виявлено жодних вибухових речовин і в моєму чохлі лежали вічка, і це все було зафіксовано на камеру. Співробітники ФСБ віддали мені сумку з моїми речами, але за три дні вони її знову забрали. Висунули мені ці звинувачення тільки в ніч з 6 на 7 число, до цього жодних вибухових речовин у мене не було. Вибухові речовини виникли тільки після того, як вони забрали у мене сумку, я досі їх навіть не бачила, мені ніхто не показав, нічого не показав. Усі ці 8 днів я перебувала у підвалі ФСБ під незмінним психологічним тиском. Тому я вважаю, що це звинувачення вигадане та сфальсифіковане», — заявляла активістка.
  • Також журналістка повідомляла, що протягом місяця в неї розвивається отит, вона втрачає слух, втім медичної допомоги у СІЗО не отримує.