В СІЗО Сімферополя громадська активістка Ірина Данилович оголосила голодування через ненадання медичної допомоги

Громадська активістка Ірина Данилович, яка була незаконно засуджена в Криму за нібито “незаконне зберігання вибухових речовин” до 7 років позбавлення волі, оголосила сухе голодування через ненадання медичної допомоги. 

Про це вона повідомила у своїй заяві, копія якої є в розпорядженні видання ZMINA.

Данилович заявила, що вже чотири місяці в неї порушення слуху і вона постійно чує дзвін у лівому вусі, що завдає їй нестерпних мук.

Крім того, вона повідомила, що під час переїздів із Сімферополя до Феодосії її стан погіршується. Журналістка вважає, що вона перенесла мікроінсульт.

У своїй заяві жінка повідомила, що низці посадовців у Криму, зокрема незаконній “судді” так званого “Феодосійського міського суду” Наталії Кулинській, відомо про стан її здоров’я ще з 30 листопада 2022 року. Утім, журналістка не може досі домогтись обстеження та медичної допомоги в СІЗО Сімферополя.

“Проводити ознайомлення з аудіоматеріалами кримінальної справи в такому стані для мене неможливо. У зв’язку з чим 21 березня 2023 року від ознайомлення відмовляюся. Я готова продовжити ознайомлюватися відразу після одужання”, – написала Ірина Данилович.

Водночас журналістка назвала нелюдяним ігнорування її хвороби, постійні перевезення із Сімферополя до Феодосії, ненадання медичної допомоги. Вона переконана, що це можна прирівняти до тортур.

“Вимагаю припинити знущання з мене та оголошую сухе голодування з 21 березня 2023 року, 8:00, до організації мені діагностики та початку лікування або до моєї біологічної смерті”, – заявила Ірина Данилович.

З огляду на небезпечний для життя характер запалення захист журналістки планує скерувати повідомлення про злочин щодо лікарки за ст. 124 Кримінального кодексу РФ (ненадання допомоги хворому без поважних причин).

Крім того, близькі журналістки вимагають допустити відповідального та компетентного лікаря, який здійснить обстеження в присутності адвоката, адже наявність захисника дозволить гарантувати, що допомогу журналістці нададуть у повному обсязі, а не формально.

Аналогічну заяву про злочин сторона захисту подасть на лікаря швидкої допомоги, який відмовив у належній допомозі підсудній, коли їй стало зле під час судових дебатів. Документально він це оформив як добровільну відмову Данилович від госпіталізації, проте жодних документів за підписом журналістки про добровільну відмову від лікування в матеріалах справи немає.

Співробітники ФСБ викрали у Феодосії громадянську журналістку, медика Ірину Данилович, яка висвітлює проблеми системи охорони здоров’я, 29 квітня 2022 року. Її обвинуватили у нібито «зв’язках з іноземною державою». Майже два тижні про місце перебування Данилович нічого не було відомо. Лише на тринадцяту добу після викрадення в СІЗО Сімферополя адвокату підтвердили, що Ірина Данілович перебуває в них. Ій повідомили про підозру у незаконних діях з вибуховими речовинами за ч.1. ст 222.1 Кримінального кодексу рф.

Наприкінці 2022 року незаконний   “Феодосійський міський суд” визнав Ірину Данилович винною у нібито “незаконному зберіганні вибухових речовин” та засудив до 7 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії загального режиму, а також зобов’язав сплатити штраф у розмірі 50 тисяч рублів.

Нагадаємо:

  • Ірина Данилович розповіла про побиття та тиск з боку ФСБ: «Я вважаю, що це затримання було схоже на викрадення, а не затримання. Мені не було надано жодних документів, що дозволяють це. Після того, як мене привезли до будівлі ФСБ Сімферополя, я повністю пройшла особистий огляд, записаний на камеру співробітниками ФСБ. При цьому у мене не було виявлено жодних вибухових речовин і в моєму чохлі лежали вічка, і це все було зафіксовано на камеру. Співробітники ФСБ віддали мені сумку з моїми речами, але за три дні вони її знову забрали. Висунули мені ці звинувачення тільки в ніч з 6 на 7 число, до цього жодних вибухових речовин у мене не було. Вибухові речовини виникли тільки після того, як вони забрали у мене сумку, я досі їх навіть не бачила, мені ніхто не показав, нічого не показав. Усі ці 8 днів я перебувала у підвалі ФСБ під незмінним психологічним тиском. Тому я вважаю, що це звинувачення вигадане та сфальсифіковане», — заявляла активістка.
  • Також журналістка повідомляла, що протягом місяця в неї розвивається отит, вона втрачає слух, втім медичної допомоги у СІЗО не отримує.