ВАКС засудив до 10 років позбавлення волі суддю з Дніпра за хабар у 30 тисяч доларів

Вищий антикорупційний суд призначив покарання у вигляді 10 років позбавлення волі колишній судді Кіровського районного суду Дніпра Наталії Овчаренко. Її визнали винною у вимаганні та отриманні 30 тисяч доларів хабара, пов’язаному з цим зловживанні впливом, а також у підбурюванні працівників медичної сфери до видачі недостовірних листків непрацездатності та їх використання.

Про це повідомляє пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

«1 березня 2023 року ВАКС оголосив вирок, яким визнав колишню суддю Кіровського районного суду міста Дніпра винуватою у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368, ч. 3 ст. 369-2, ч. 1 ст. 354, ч. 4 ст. 27, ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358 КК України, а саме вимаганні та отриманні неправомірної вигоди у розмірі 30 тисяч доларів США, пов’язаного з цим зловживанні впливом, а також підбурюванні працівників медичної сфери до видачі недостовірних листків непрацездатності і їх використанні. Суд призначив вказаній особі покарання у виді 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в судах, правоохоронних органах та адвокатурі строком на 3 роки відповідно та з конфіскацією усього належного її майна», – повідомляє САП.

У повідомленні не вказується прізвище обвинуваченої, та за даними Бюро судової інформації мова йде про суддю Наталію Овчаренко. Як відомо, після отримання підозри вона намагалася підкупити на той момент керівника САП Назара Холодницького.

У прокуратурі додали, що екссуддю Овчаренко також взяли під варту до набрання вироком законної сили.

Таким цим же вироком визнано винуватою лікарку Наталію Антонову у підробленні медичний довідок (ч. 3 ст. 358 КК України). Їй призначено покарання у виді 4 років позбавлення волі, від якого її звільнено на підставі ст. 49 КК України у зв’язку із спливом строків притягнення до кримінальної відповідальності. Як відомо, екссуддя Овчаренко брала в Антонової довідки з метою уникнути участі в автоматизованому розподілі судових справ, які не хотіла розглядати.

Вирок ВАКС може бути оскаржено протягом 30 днів від дня його оголошення шляхом подання апеляційної скарги через Вищий антикорупційний суд до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.