ВАКС призначив підозрюваному у хабарі судді з Рівненщини 700 тисяч гривень застави

Вищий антикорупційний суд визначив розмір застави для судді Корецького районного суду Рівненської області Євгена Кулика та адвоката, яких підозрюютьв одержанні 1100 доларів неправомірної вигоди, 700 та 600 тисяч гривень відповідно. 

Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

«11 квітня 2023 року за клопотаннями детективів НАБУ, погодженими прокурором САП, ВАКС обрав запобіжні заходи судді одного з районних судів Рівненської області та адвокату-посереднику, яких викрито на одержанні 1100 доларів неправомірної вигоди. Суд частково задовольнив клопотання та застосував до судді запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 700 тисяч грн. До адвоката застосовано запобіжний захід у вигляді 600 тис. грн застави», – інформує САП.

Також на обох підозрюваних покладено такі обов’язки: прибувати за кожною вимогою; повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи; не відлучатись із Рівненської області без дозволу; утримуватись від спілкування зі свідками та іншим підозрюваним у кримінальному провадженні; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.

Нагадаємо, суддію Корецького райсуду Рівненщини Євгена Кулика було викрито на вимаганні 1,1 тис. доларів хабара. За матеріалами слідства, суддя обіцяв закрити адміністративну справу, що перебувала у нього на розгляді, стосовно громадянина, який вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.130 Кодексу про адміністративні правопорушення України («Керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння»). Грошові кошти суддя отримав за посередництва адвоката. Осіб було викрито одразу після отримання ними обумовлених коштів детективами НАБУ.