Апеляційний “суд” в Криму повернув справу журналістки Ірини Данилович до “суду” першої інстанції

Ірина Данилович. Фото: Кримський процес.

“Верховний суд” Криму розглянув апеляційну скаргу на вирок журналістці та правозахисниці Ірини Данилович, яку “Феодосійський міський суд”  визнав виною у нібито зберіганні саморобного вибухового пристрою та засудив до 7 років позбавлення волі. “Верховний суд” повернув справу на новий розгляд через те, що підсудна не завершила ознайомлення з матеріалами справи.

Про це повідомляє “Кримський процес”.

За інформацією видання, засідання відбувалось у відкритому режимі, саму Ірину Данилович доставили для особистої участі в процесі, не зважаючи на її погане самопочуття.

Її захист звернув увагу апеляційної інстанції на численні порушення норм кримінально-процесуального кодексу. Проте суд звернув увагу лише на той факт, що станом здоров’я вона не мала можливості ознайомитися до кінця з протоколами судових засідань.

У зв’язку з цим колегія ухвалила повернути справу до суду першої інстанції для завершення процесу ознайомлення засудженої з матеріалами справи.

Як повідомлялося, 21 березня 2023 року Ірина Данилович оголосила голодування. Таким чином журналістка вирішила протестувати проти того, що у Сімферопольському СІЗО їй не надають медичної допомоги. 6 квітня Данилович припинила голодування в обмін на обіцянку адміністрації СІЗО провести її медичне обстеження.

Нагадаємо:

  • 29 квітня 2022 року в окупованому Криму російські силовики затримали у Феодосії громадянську журналістку, медика Ірину Данилович, яка висвітлює проблеми системи охорони здоров’я. Її обвинувачують у нібито «зв’язках з іноземною державою».
  • Лише на тринадцяту добу після викрадення в СІЗО Сімферополя адвокату підтвердили, що Ірина Данілович перебуває в них. Її підозрюють у незаконних діях з вибуховими речовинами за ч.1. ст 222.1 Кримінального кодексу рф. Санкція інкримінованої статті передбачає від шести до восьми років та до 100 тисяч рублів штрафу. Формально запобіжний захід їй обрали лише 7 травня. Із залученням «державного адвоката» за призначенням усупереч тому, що її адвокат вісім днів проводив її пошуки, зокрема в ФСБ та в адвокатській палаті півострова.
  • Співробітники ФСБ погрозами змусили Ірину Данилович підписати чисті аркуші паперу, нібито, в обмін на звільнення з під варти. Після цього її відвезли до «суду», який заарештував її за підозрою «у незаконних діях з вибуховими речовинами».
  • 28 грудня 2022 року  у Криму «Феодосійський міський суд» засудив громадянську журналістку Ірину Данилович, яку ФСБ обвинувачувала в нібито незаконному зберіганні вибухівки, до 7 років позбавлення волі у колонії загального режиму та штрафу 50 тис. рублів.